» NEWSY

» Chłopcy czekają na swoje nowe rodziny

Dodano: czwartek, 26 Wrzesień 2019 roku, autor: Ela Wydra

Mali Apacze gotowi na zmianę domu. Zaszczepieni, zaczipowani, po przeglądzie miotu, idealni, ze świetnymi charakterami, wychowani z małymi i dużymi psami, z kotami i końmi, rozpieszczani przez nasze dzieci, otwarci na świat. Zapraszamy!

» Wapuska w gospodarstwie agroturystycznym

Dodano: czwartek, 26 Wrzesień 2019 roku, autor: Ela Wydra

» Malamuty celebryci :P

Dodano: czwartek, 26 Wrzesień 2019 roku, autor: Ela Wydra

Nasze malamuty w kadrze regionalnej telewizji na Podlasiu. Cóż, trudno oprzeć się ich urokowi, niesamowitej energii i pasji do pracy…

» Trening w Krainie Puszczyka

Dodano: czwartek, 26 Wrzesień 2019 roku, autor: Ela Wydra

Lubimy nasze malamuty zabierać w nowe miejsca na treningi, odkrywać nowe trasy, ćwiczyć i ciągle się rozwijać. Tym razem zabraliśmy je do Puszczykówki, którą zamieszkują konie, kozy, owce, kury, kaczki, gęsi, bociany, skunks i psy oczywiście. tak więc zapachów i emocji MOC 🙂 Było fantastycznie! Trening w czwórce: Tawah, Rosa, Nanuk i Tashu oraz w dwójce: Pocahontas i Idaho. Filmiki do obejrzenia na FB.

» INTELIGENTNY MALAMUT

Dodano: czwartek, 26 Wrzesień 2019 roku, autor: Ela Wydra

National-geographic.pl opublikowało artykuł, w którym przedstawiono listę najinteligentniejszych psów według badań psychologa Stanleya Corena.

Nasze pudle i owczarki w czołówce, wiadomo! Ale nie zgodzę się nigdy z opinią dotyczącą malamuta. Ile ras psów jest zdolnych do pracy i współpracy w najcięższych warunkach z człowiekiem? Posłuszeństwa w ekstremalnych sytuacjach? Czułych, oddanych i myślących w ludzkim stadzie? Psów, które potrafią i czasem muszą podejmować decyzje?
Problem jest taki: mnóstwo ludzi nie radzi sobie ze specyfiką malamuta. Z ich niezależnością, czasem zaborczością i dominacją. To psy uparte i inteligentne, mają silny instynkt łowiecki. Kombinują co im się opłaca, udają, że nie słyszą, że zapomniały… A to nie świadczy o inteligencji?
I drugi problem: malamut musi mieć zajęcie!!!! I nie mówię o bieganiu w zaprzęgu. Malamut musi mieć kontakt ze światem, trzeba od niego wymagać posłuszeństwa, ale przy tym go szanować (tak, tak! poznałam ostatnio przypadek szkolenia malamutka od szczeniaka na obroży elektrycznej !!! :(((
Sfrustrowany malamut może stać się agresywny. Zamknięcie malamuta w ogrodzie lub oczekiwanie , że będzie jedynie maskotką na kanapie – to wielka pomyłka. Malamut to pies pracujący. Potrzebuje długich spacerów, wędrówek, zabaw i zadań.

Zobaczcie jak skomentowali artykuł właścicielki malamutów z naszej hodowli 🙂

” To ja mam okazję ponownie się pochwalić;) Nasza malamutka Lusi czyli Mała Niedźwiedzica z Klanu Wydry będąc jeszcze nastolatką, bo w 10-mcu psiego życia zdała na ocenę doskonałą państwowy egzamin PT1, zajmując 1 miejsce i deklasując psy innych ras, biorących udział w egzaminie ;)))) Uczyła i uczy się wszystkiego błyskawicznie, a że nie zawsze jej się chce to już inna sprawa. Pamiętam, że bywały dni na szkoleniu, gdzie nie chciała wykonywać absolutnie żadnych poleceń, ale nie dlatego że nie wiedziała, o co chodzi, tylko po prostu nie miała na to ochoty;))) W domu najchętniej słucha się, jak się ma dla niej smakołyk. Wtedy nawet moja 7-letnia córka wydaje jej najróżniejsze komendy. Także Lusi wszystko doskonale pamięta;) Uważam zatem, że Malamuty to jedna z bardziej inteligentnych ras, dodatkowo są bardzo rodzinne, lubią się przytulać i są po prostu piękne i kochane! ” Dorota P.

” Zew wilka z Klanu Wydry to mój trzeci malamut. Już widzę, że jest niezwykle bystry, szybko się uczy. Bardzo szybko zalapał, ze przed założeniem obroży i wyjściem na spacer należy usiąść. Cierpliwie czeka, aż zapnę smycz i wychodzimy. Wszystkie moje malamuty były niezwykle inteligentne, uparte, uczyły mnie pokory. Te psy są niezwykle kreatywne, przy nich naprawdę człowiek się rozwija 😁 A słowa pani psycholog…no cóż..my malamuciarze wiemy, że nie są prawdziwe.. ” Joanna K.

” 25-40 powtórzeń, to chyba jakiś żart. Tipi Z Klanu Wydry wystarczy jedno pokazanie, tylko we właściwy sposób, zrozumiały dla psa. Jest bardzo inteligentna i posłuszna w 100% przypadków, w których wykalkuluje, że to jej się opłaca – to jest inteligencja na miarę najlepszego przedsiębiorcy ;p Z malamutami trzeba sposobem, nigdy przymusem i to jest sztuka, wyzwanie dla człowieka, a nie negatywna cecha psa. Potwierdzam, ze praca dla Tipi jest ważna, inaczej sama sobie wymyśla zajęcia;) ale wystarczy dobry spacer z elementami wysiłku intelektualnego i mamutek w domu śpi jak suseł ) ” Ewelina S.

» Wreszcie trening!

Dodano: poniedziałek, 9 Wrzesień 2019 roku, autor: Ela Wydra

Lato za nami, przyszedł czas na treningi i tzw rozruch. Wszyscy mocno zacieramy łapy i merdamy ogonami :))) Do naszej aktywnej trójki Tawah, Nanuk i Rosa dołączyła po cieczcie Tashu. Zaraz dołączy również młoda mama Pocahontas. W boksach startowych już podskakują Idaho, Beyla i Szalona Anka.

» Już tylko dwóch chłopców czeka na nowe domki. Apacze gotowi do odbioru :)

Dodano: poniedziałek, 9 Wrzesień 2019 roku, autor: Ela Wydra

» Zew Wilka, Zdobyty Skarb i Zachód Słońca już mają swoje rodziny 😍

Dodano: poniedziałek, 9 Wrzesień 2019 roku, autor: Ela Wydra

Życzymy wam maluszki szczęśliwego życia, żeby was rozumiano i mądrze prowadzono przez życie, żebyście poznawali świat, mieli wielu przyjaciół psich i ludzkich, żebyście byli aktywni i mieli szansę się realizować, pokazywać jak mądrymi jesteście mamutami, byście podróżowali, trenowali, ćwiczyli, by was kochali, przytulali (z szacunkiem!), by was chronili i byli po prostu Rodziną.

» Wapuska (4 mce) pilnuje młodszych braci

Dodano: sobota, 24 Sierpień 2019 roku, autor: Ela Wydra

» Maluszki mają 6 tygodni :)

Dodano: sobota, 24 Sierpień 2019 roku, autor: Ela Wydra

Na nowe rodziny czekają śliczni chłopcy, rezolutni, ciekawi świata, rozpieszczani przez nasze dzieci, wychowywani w towarzystwie innych psów i 2 kotków. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji. Odbiór maluszków za ok 3 tygodnie.

» Basia i Wapuska czyli przedszkolaki się szkolą :)

Dodano: środa, 31 Lipiec 2019 roku, autor: Ela Wydra

Szacunku do zwierząt uczy się dzieci od samego początku. I odwrotnie: szczeniak i dorosły pies nie może traktować dziecka jak zabawkę.

» Manitou i Tiwahe Z Klanu Wydry

Dodano: środa, 31 Lipiec 2019 roku, autor: Ela Wydra

Na weekend gościliśmy u siebie Manitou i Tiwahe. Dziś odebrali je właściciele i szczerze się cieszę z pięknej i udanej adopcji Manitou, że Tiwahe ma tak super rodzinę, że dziewczynka ( córka właścicieli) patrząc na swoje psy ma ten niesamowity błysk w oku, który świadczy o pasji i miłości do psów, że chłopiec, który bał się psów teraz się do nich garnie i wreszcie, że Ania i Piotrek podjęli to wyzwanie ( mimo moich wątpliwości – przyznaję) by w jednym czasie przyjąć do stada dwa malamuty w różnym wieku.

Tak więc za nami wspaniała adopcja malamuta! Jeśli szukasz dorosłego przyjaciela, nie chcesz maluszka „w pieluchach”, pragniesz od razu rozpocząć aktywne życie z malamutem u boku, potrzebujesz kompana na długie spacery – napisz do nas. Pomagamy w adopcjach dorosłych psów! Kontakt: elawydra@wp.pl

» Opinie o nas

Dodano: piątek, 26 Lipiec 2019 roku, autor: Ela Wydra

Jest nam bardzo miło, gdy zostajemy dobrze odebranymi hodowcami, gdy możemy pomóc, podpowiedzieć, spotkać się, podzielić doświadczeniem. Cenimy sobie kontakty z prawdziwymi miłośnikami zwierząt, a szczególnie malamutów. Jesteśmy szczęśliwi, gdy uda nam się zaszczepić w nowym właścicielu malamuta zarzewie sportu, a przynajmniej aktywnego spędzania czasu z psem, motywowania go, nagradzania, uczenia, wspólnego poznawania świata. Lubimy spędzać czas wśród przyjaciół i ich psów oczywiście. Lubimy cieszyć się wspólnymi chwilami 🙂

„Świetna hodowla, świetni ludzie pełni wiedzy i miłości do psów, nigdy nie odmawiają pomocy lub rady, a gdy się już ma psa od nich to staje się on oczkiem w głowie nowych właścicieli i członkiem rodziny. Dziękuję za mojego Temeko.*** Śliczne psy!!! Profesjonalna obsługa. Świetny rodzinny klimat  *** Świetni ludzie !!! 😎 rodzinnie i profesjonalnie 😊❤ treningi, spotkania aż nie chce się wracać do domu 😍 pieski prześliczne, w świetnej kondycji, zadbane i godne polecenia !  *** Super rodzinna atmosfera, piękne i szczęśliwe psy, zawsze można liczyć na pomoc oraz wskazówki dotyczące wychowania pieska 💖 ***

Strony: 1 2

» Nanuk i Rosa na mojej warszawskiej Pradze

Dodano: piątek, 26 Lipiec 2019 roku, autor: Ela Wydra

Nasza hodowla to przede wszystkim zaprzęgi, ale nie mniejszą wagę przykładamy do zapewniania psom socjalizacji i dobrego wychowania. Regularnie zabieramy je pojedynczo lub w parach na tzw zajęcia indywidualne, by można było skupić się na konkretnym psie i jego zachowaniu.

Strony: 1 2

» Mamy dostępne szczenięta!

Dodano: piątek, 26 Lipiec 2019 roku, autor: Ela Wydra

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji szczeniąt. Mamy dostepną jedna suczkę i 4 samczyki. Rodzicami maluszków są Pocahontas i Nanuk, wspaniałe młode malamuty. Malamuszki sa troskliwie odchowywane, pod bacznym okiem naszych dzieci i wnuczek 🙂 Będą miały zapewnioną najlepsza socjalizację: towarzystwo innych psów, małych i dużych, kotów i koni, ale przede wszystkim naszej dużej ludzkiej rodziny i przyjaciół. Kontakt: elawydra@wp.pl

» Rosa i Pocahontas

Dodano: piątek, 26 Lipiec 2019 roku, autor: Ela Wydra

Dziewczyny wychowały się razem, teraz dzielą się doświadczeniami macierzyńskimi: Rosa 8 mcy temu miała swój pierwszy miot, teraz pierwszy miot ma Pocahontas. Obie są wspaniałymi i opiekuńczymi mamami. Pocahontas na spacerze odpoczywa od maluszków i regeneruje siły 🙂

» Wapuska i Winnetou, 3 mce

Dodano: piątek, 26 Lipiec 2019 roku, autor: Ela Wydra

» Pocahontas pierwszy raz została Mamą!

Dodano: środa, 10 Lipiec 2019 roku, autor: Ela Wydra

Nasza czarna princess została Mamą – Pocahontas Z Klanu Wydry – Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie, 2x BOS, CWC, HD-A stawy idealne, eyes gen clear, PN clear.

Tatą jest NANUK – ICE EMPIRE PUKIQ NANUQ imp. Serbia – Młodzieżowy Champion Polski, 3 x Zwycięzca Młodzieży, 3 x Najlepszy Junior w Rasie, 2 x Zwycięzca Rasy BOB, CWC, HD-A stawy idealne, eyes gen clear, PN clear.

Rodzice przebadani i ZDROWI, wyczynowo biegający w zaprzęgach. Pocahontas pracuje w Fundacji Alaska, bierze udział w zajęciach z dogoterapii w domach seniora, oraz w zajęciach edukacyjnych w szkołach i przedszkolach. Oba malamuty pracują w Szkole Maszerskiej Alaska. To psy pełne empatii, kochające ludzi, chętne do nauki, energiczne i ciekawe świata.

Maluszki będą miały najlepszy start w życie: super socjalizację, troskliwą opiekę, odchowanie w sypialni właścicieli, a potem w domowym przedszkolu z… ludzkimi dziećmi i wnuczętami w towarzystwie innych psów i dwóch kotów.

Przyszłym właścicielom gwarantujemy stały kontakt, doradztwo w wychowaniu i szkoleniu malamuta, wspólne treningi i spotkania.

Mamy dostępną 1 dziewczynkę i 4 wilczastych chłopców. Zapraszamy do rezerwacji. Kontakt: elawydra@wp.pl

» Miot W skończył 10 tygodni

Dodano: środa, 10 Lipiec 2019 roku, autor: Ela Wydra

Wilcze Echo, Winnetou i Wapuska wchodzą w wiek „szczurkowy”, czyli bardzo szybko rosną, wydłużają się łapki, tułów, uszy szybciej rosną od głowy. Na zdjęciach pierwsze próby postawy, bez kąpieli i suszenia, ale za to po super zabawie na podwórku 🙂 Wilcze Echo i Winnetou juz niedługo jada do swoich nowych rodzin. Wapuska zostaje z nami. To spadkobierczyni genów APACZA Z Klanu Wydry.

» Rodzinne wyjazdy i malamutek :)

Dodano: środa, 10 Lipiec 2019 roku, autor: Ela Wydra

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress