» NEWSY

» Nocny trening

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Środek tygodnia. Jutro rano 40 km do pracy w Warszawie na godz 7.30. I zamiast jak większość normalnych ludzi wieczór spędzić przed tv, poczytać, poleżeć, wstawić pranie itd, my pakujemy Inuka i Tawaha, jedziemy na drugi koniec Warszawy (a do Wwy mamy jak wspomniałam 40 km) na nocny trening. Bierzemy tylko dwójkę, bo przyczepa ze starości nam się już wysłużyła i rozpadła, i przechodzi właśnie lifting w warsztacie. Nocne treningi są świetne, bo psy mega podekscytowane i naprawdę pięknie pracują. A jak dodać do tego towarzystwo innych szaleńców, to satysfakcja murowana. Inuk i Tawah pobiegli pięknie. Sam trening czyli biegł trwał ok 6 minut, ale…było warto!!! Trasy robimy jeszcze krótkie, bo dopiero zaczynamy sezon i psy nie są rozbiegane, ale już w najbliższy weekend przed nami Puchar Polski w wyścigach psich zaprzęgów, więc staramy się bardzo. Trzymajcie kciuki! Filmiki z treningu zobaczycie na naszym fane-page na fb.

» Miot Tashu i Inuka, 25.09.2021 r.

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Bedzie to drugi miot w naszej hodowli od sierpnia zeszlego roku i byc może ostatni w 2021. Wcześniej chciałabym powiedzieć Wam jak ważny będzie to dla nas miot, bo… pierwszy w życiu, kiedy oboje rodzice są z naszej hodowli czyli : Tashu – Miłosny Dotyk Z Klanu Wydry i Inuk – Zdobyty Skarb Z Klanu Wydry. To wyjątkowa i pierwsza taka sytuacja! Tashu to trzecie pokolenie urodzonych u nas malamutów! Wnuczka Apacza Z Klanu Wydry, pierwszego malamuta urodzonego w naszym domu, córka Jamajki Z Klanu Wydry, która jest cały czas z nami i ma się świetnie   . Ojcem Tashu jest Tawah – nasz import z Rosji, wszyscy go znacie

Inuk to syn czarnej księżniczki Pocahontas Z Klanu Wydry i importowanego z Serbii Nanuka. Tak wiec obaj dziadkowie to importy. Babcie to malamutki Z Klanu. Rodzice i dziadkowie oczekiwanego miotu to przebadane przez NAS malamuty: stawy idealne, oczy zdrowe, wolne od choroby genetycznej polineuropatii.Spodziewamy się malamutkow klasycznej urody, nie przerośniętych, nie za ciężkich, raczej wilczastych/ szaro-białych, choć mogą być genetyczne niespodzianki, bo babcia ze strony taty jest czarna, a dziadek ze strony mamy – rudy. Jesteśmy za to pewni charakterów naprawde fajnych malamutów, bez agresji, z bardzo umiarkowaną cechą dominacji, a na pewno inteligentnych i … cwanych. Będą to psy bardzo rodzinne i kochające ludzi. Pod warunkiem jednak, że to „ludź” ich nie zepsuje . Tak więc trzymajcie mocno kciuki! To beda pierwsze dzieci Tashu (4 lata) i Inuka (2 lata).Osoby poważnie zainteresowane rezerwacją szczeniaczka zapraszamy do kontaktu na priv.

» Zobaczcie jak pięknie wyrósł nasz zeszłoroczny medialny miot Rosy i Nanuka :)

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Z okazji 1 urodzin życzymy malamutkom samej radości, zdrowia, przygód, wędrówek. Tak! dopiero teraz po ukończeniu roku mogą zacząć „zdobywać góry”, rozpocząć z rozwagą treningi biegowe i siłowe. Do tej pory chroniliśmy szczenięta przed forsowaniem ze względu na rozwój i ochronę stawów.

» Urodzinowy trening

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Jak co roku zorganizowaliśmy potrójne urodziny Wydrowe: Grzegorza, Justynki i Gabrysi. I jak co roku zaczęliśmy od treningu kierując się naszą zasadą: najpierw psy, potem my 🙂

» Badanie okulistyczne Sasennach

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Sassenach jak wszystkie nasze malamuty po ukończeniu 12 mcy zostaje przebadana. za nami badanie oczu u specjalisty dr Przymysława Bryły w Warszawie. Wynik doskonały! Sassenach otrzymała Certyfikat zdrowia. Widzicie ten piękny obrazek przypominając drzewo o zachodzie słońca? To zdjęcia DNA OKA Sassenach !!! Niesamowity i piękny!

» Rudziątka

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Wszystkie malamutki Rosy i Tawaha mają już swoje domki i pomału opuszczają nasz dom.

Za nami przegląd miotu przeprowadzony przez międzynarodowego sędziego kynologicznego. Każdy maluszek został starannie obejrzany, ząbki policzone, zgryzy obejrzane, jąderka wymacane. Szczenięta rozwijają się idealnie i zapewne wyrosną na piękne malamuty 🙂

» Rudaski ze swoją starszą rodzoną siostrą Tipi. Siostra! No chodź na spacer!

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Dzieci Rosy i Tawaha pięknie rosną i równie pięknie… rozrabiają 😛 Wszystkie harce możecie oglądać na bieżąco na naszym fane-page na FB. Wystarczy kliknąć w ikonkę z lewej strony.

» Nasze malamuty na Pradze Północ w Warszawie

Dodano: niedziela, 1 sierpień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Jak zapewne wiecie zawsze POMAGAMY. Tym razem przyjęliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w charytatywnym pikniku, by zebrano środki na wypoczynek letni dla dzieci.

» Nasze staruszki

Dodano: niedziela, 1 sierpień 2021 roku, autor: Ela Wydra

W naszym stadzie mieszka 14 malamutów, w tym 7 psów powyżej 9 roku życia. Najstarsza jest Skya Z Indiańskiej Wioski, która w listopadzie skończy 15 lat! Najstarszy chłopak to Honor Z Klanu Wydry 12 lat, Szalona Anka i Idaho Z Klanu Wydry po 10 lat, Kida, Alaska i Jamajka Z Klanu Wydry – po 9 lat. Zobaczcie naszą seniorkę Skaye i Honora.

» VI edycja Rajdu Świdrem

Dodano: niedziela, 1 sierpień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Jak co roku zorganizowaliśmy Rajd Świdrem dla psów Z Klanu Wydry i ich właścicieli, oraz psów z hodowli naszej córki Justynki – Takuna. Rajd odbył się w moje urodziny i był to dla mnie prezent IDEALNY 🙂 Uwielbiam aktywność z psami wśród super ludzi. W tym roku z powodu bardzo wysokiego stanu wody w rzece większość trasy przemierzyliśmy brzegiem i musze przyznać, że była to fantastyczna przygoda. Odkryliśmy przepiękne tereny! Często miałam wrażenie, że jesteśmy w lasach tropikalnych 🙂 Było fantastycznie! Ela.

» Mamy dzieci !!!

Dodano: niedziela, 1 sierpień 2021 roku, autor: Ela Wydra

24 lipca przyszło na świat 9 cudnych czekoladowych i rudych malamuciątek. Rodzicami są Rosa i importowany z Rosji Tawah. Oboje przebadani i zdrowi: HD-A, oczy czyste, polineuropatia – wolni. Wszystkie maluszki zarezerwowane.

» Sassenah i jej niesamowity… temperament :P Dziewczynka w tym miesiącu skończy 1 roczek i od września zaczyna pracę w zaprzęgu :)

Dodano: niedziela, 1 sierpień 2021 roku, autor: Ela Wydra

» Justynka i Inuk – Zdobyty Skarb Z Klanu Wydry, 2 lata

Dodano: niedziela, 1 sierpień 2021 roku, autor: Ela Wydra

» RUDO nam :)

Dodano: wtorek, 1 czerwiec 2021 roku, autor: Ela Wydra

Za 2 mce oczekujemy narodzin rudych malamutków, których rodzicami będą Rosa i importowany z Rosji – Tawah. Jak na pewno wiecie są to wyjątkowe malamuty 🙂 Rosa – „cycus mamusi”, bardzo rodzinna, czuła i z ogromna chęcią do współpracy suczka, dogoterapeutka, wspaniała mama dla swoich dzieci i moja psia przyjaciółka. Tawah – niezawodny lider zaprzęgu, oddany, totalnie łagodny, wielki miś o gołębim sercu. Szczenięta po tej parze to łagodne i rodzinne malamuty. Poniżej na zdjęciach Rosa, Tawah i ich dzieci: Tecumseh i Tipi.

Zapraszamy do rezerwacji: elawydra@wp.pl

» Kolejne zdobycie wąwozu!

Dodano: wtorek, 1 czerwiec 2021 roku, autor: Ela Wydra

Tak, spacerować każdy może, trochę lepiej i… trochę gorzej 😛 ale zdobyć nasz wąwóz to jest dopiero coś i zapewne zadanie to stanie się częstym gwoździem programu naszych wypraw. Nie ma znaczenia pogoda. Za każdym razem jest to bardzo fajne wyzwanie.

» Spacery psów Z Klanu Wydry

Dodano: wtorek, 1 czerwiec 2021 roku, autor: Ela Wydra

Jak wiecie kochamy aktywność z naszymi psami i bardzo cieszymy się, gdy możemy taki czas spędzać z psami z naszej hodowli i ich właścicielami 🙂

No i wspaniała majowa niedziela za nami w towarzystwie husky, łajek i malamutów: Rosy, Tawaha, Tashu, Nanuka i gościnnie Bystrej Wody i Cichej Wody Z Klanu Wydry.

» Omatikaya Z Klanu Wydry

Dodano: czwartek, 8 kwiecień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Tym razem odwiedziła nas córka Jamajki i Brooksa – Omatikaya Z Klanu Wydry 🙂 Nanuk z dumą prezentował nasz nowy staw i pomost 🙂

» Spacer z malamutami

Dodano: czwartek, 8 kwiecień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Kochamy aktywnie spędzać czas z naszymi psami! Bardzo lubimy, gdy odwiedzają nas malamuty urodzone w naszej hodowli. Tym razem poszliśmy na wędrówkę z Wapuską Z Klanu Wydry i Cichą Wodą Z Klanu Wydry oraz ich rodzinami. Były z nami również Rosa, Sassenach, wilczak Nuka i husky z hodowli Takuna. Było wspaniale! Obeszliśmy nasze lasy, pokonaliśmy wąwóz i bawiliśmy się naprawdę świetnie.

» Nasze rude misie Kida (imp Irlandia) i Tawah (imp Rosja)

Dodano: wtorek, 9 luty 2021 roku, autor: Ela Wydra

» Hera Z Klanu Wydry

Dodano: wtorek, 9 luty 2021 roku, autor: Ela Wydra

Wczoraj odeszła od nas Hera, córka Szeryfa i Happy. Szara Wilczyca dołączyła do swoich rodziców za tęczowym mostem. Każde odejście naszego staruszka zostawia pustkę w sercach. I żaden pies nie jest w stanie jej zapełnić. Hera była kolejną wyjątkową dziewczynką. Kochała cały świat, nigdy z żadnym psem nie miała konfliktu. Pięknie pracowała w zaprzęgu i choć była niewielką i delikatną suczką, to pięknie dopełniała nasz team. Startowała w wielu najważniejszych zawodach Grzegorza, w największych naszych zaprzęgach. Nie brała udziału w wystawach i nigdy nie miała dzieci. Nie narzucała się gościom. Cechowała ją delikatność i subtelność. Na zawsze będzie w naszych sercach.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress