» NEWSY

» Rude jest piękne, czyli Rosa, Tawah i ich syn Tecumseh na spacerze

Dodano: piątek, 7 styczeń 2022 roku, autor: Ela Wydra

» Cudowny zimowy spacer

Dodano: piątek, 7 styczeń 2022 roku, autor: Ela Wydra

Życie z malamutem nigdy nie jest nudne. Tym razem zabrałam swoją ukochaną wnuczkę na zimową wyprawę z malamutem Rosą. Było cudownie. Malamut zachwycony ciągną małą dziewczynkę, która z radością go dopingowała: go, go, go! Zobaczcie uśmiechnięty pyszczek Rosy 🙂

» Pierwsze treningi na śniegu

Dodano: piątek, 7 styczeń 2022 roku, autor: Ela Wydra

» Nowe psy w naszym stadzie!

Dodano: piątek, 7 styczeń 2022 roku, autor: Ela Wydra

Bywają takie dni i sytuacje w życiu, które kompletnie mogą zaskoczyć i wpłynąć na nasze życie i na życie naszych bliskich 🙂 Pewnego wieczoru Grzegorz rozmarzył się, rozpędził w tych swoich marzeniach i… kupił dwa husky z linii wyścigowej tzw. „slimy”. I tak do naszego stada malamutów, pudli i chihuahua dołączyły dwie suczki husky Szajba i Kaprys. Za zgodą 😉 i przy wsparciu psychicznym naszej córki Justyny – doświadczonej hodowczyni husky i super maszerki, Grzegorz zamierza dobrze wychować te urocze „szczurki”, które niewiele przypominają znane wszystkim syberiany. Slimy swoją budową wydają się bardziej harcie, są smukłe, gługonogie, wysokie. Temperament też niczego sobie! Malamuty przy nich to prawdziwe misie 🙂 Tak więc nasze życie znów nabiera prędkości, tym razem w haszczych łapach. Oby Kaprys i Szajba zainspirowały nasze malamuty do jeszcze lepszej pracy! A póki co dziewczyny czeka fajne dzieciństwo u boku Arii i reszty naszych super psów.

Dziękujemy Marcin za zaufanie i te fajne diabełki 🙂 Do zobaczenia na zawodach!

» Pierwszy śnieg!

Dodano: piątek, 7 styczeń 2022 roku, autor: Ela Wydra

» Mistrzostwa Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów, 17-18.11.2021 r. MAMY TYTUŁ II V-CE Mistrza Polski !!!

Dodano: wtorek, 7 grudzień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Pierwszy dzień zawodów za nami. Wspaniałe towarzystwo, wspaniałe psy, dużo dzieci, emocje! Do 4 miejsca Grzegorz ma… 1 sekundę, a do 3… tylko 10 sekund! Jutro emocje będą jeszcze większe. Mocno trzymaliśmy kciuki za Justyna, Julia, Weronika, Mirek, Krzysztof, Jaś i oczywiścieza nasze maluszki Gabi, Basie i Tadzika Kasia Niedolistek.

Drugi dzień Mistrzostw. Mamy podium!!!! Tawah i Sassenach zdobyły tytuł II V-ce Mistrza Polski !!! Wielkie gratulacje dla Gosi Kity i Mirka Waśkowskiego! To były piękne zawody, świetna organizacja, piękna okolica. Nasze wnuczki pierwszy raz w życiu spały w… prawdziwym ZAMKU – w Zamku Kliczków :)))) Prawdziwe księżniczki-zawodniczki 🙂

» Puchar Polski i pierwsze starty naszych wspaniałych wnuczek w Biegu Samojeda, 12-13.11.2021 r.

Dodano: wtorek, 7 grudzień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Bieg Samojeda i nowe wspaniałe nadzieje w tym sporcie! Dokładnie tak samo zaczynały kiedyś nasze córki Justyna i Paulina. I dokładnie takie same emocje mieliśmy co teraz – przy startach naszych wnuczek Gabrysi i Basi. Absolutnie uważam, że sport psich zaprzęgów to wspaniały sport rodzinny. Wyjazdy całą rodziną, pomaganie sobie przy startach, wspieranie, dopingowanie. To super czas blisko natury, pełen emocji. Zobaczcie jak dzieci maszerów łapią bakcyla zaprzęgowego! Jak rodzice pomagają dzieciom. Jak dzieci wiedzą, że mogą liczyć na pomoc. To naprawdę piękny czas!

» Puchar Polski w wyścigach psich zaprzęgów w Szamotułach, 12-13.11.2021 r.

Dodano: wtorek, 7 grudzień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Za nami kolejne zawody. Tym razem z naszej grupy na podium stanął Mirek – wielkie gratulacje i… nasze cudowne wnuczki, które w pięknym stylu obroniły honor Klanu Wydry 🙂

A tak poważnie, to malamuty startowały w klasie z szybkimi husky i zajęły 10 miejsce, Justyna i Julia w swoich klasach zdobyły 6 miejsca, Krzysztof 4. Naszym największym zwycięstwem tych zawodów jest pierwszy wspólny wyjazd naszej rodziny i start 3 pokoleń Wyderek. Dla nas to bardzo symboliczny wyjazd i jesteśmy nim zachwyceni. Serdecznie dziękujemy Dorocie, Mirkowi, Krzyśkowi i jego bratu, Michałowi, Kasia i Łukaszowi i wszystkim sympatycznym kolegom i koleżankom za towarzystwo. Do zobaczenia!

» Klan Wydry w tv

Dodano: wtorek, 7 grudzień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Zawsze chętnie dzielimy się z innymi naszą pasją i miłością do psów zaprzęgowych. Naszą misją jest „zarażanie” innych (ups, chyba słabe sformułowanie w czasie pandemii :P) bakcylem aktywnego spędzania czasu całej rodziny z malamutem. Pragniemy, by malamuty były pełnoprawnymi członkami swoich rodzin i brały czynny udział w ich życiu, by podróżowały, chodziły na szkolenia, trenowały, uczyły się dobrych manier.

Zapraszamy do obejrzenia programu: https://warszawa.tvp.pl/57168362/28112021

Goniący Wiatr na dzień przed wyjazdem do nowego domu wystąpił w nagraniu do telewizji. Tak się zaczyna karierę celebryty 🙂

» Szczenięta w nowych domach

Dodano: wtorek, 7 grudzień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Dawno nie aktualizowaliśmy wpisów na tej stronie, ale jak zapewne większość z Was wie, na bieżąco dzielimy się z Wami naszym malamucim życiem na FB.

W tym roku mieliśmy dwa mioty malamutków: Rosy i Tawaha oraz Tashu i Inuka. Wszystkie maluszki mają już swoje nowe rodziny i mocno wierzymy, że będą w nich szczęśliwe i przyniosą mnóstwo radości swoim nowym Właścicielom.

Nasze plany hodowlane na przyszły rok to miot czarnych malamutków po Pocahontas Z Klanu Wydry i Bracie Wilka Z Klanu Wydry, oraz powtórzenie rudo-czekoladowego miotu Rosy i Tawaha.

» Nocny trening

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Środek tygodnia. Jutro rano 40 km do pracy w Warszawie na godz 7.30. I zamiast jak większość normalnych ludzi wieczór spędzić przed tv, poczytać, poleżeć, wstawić pranie itd, my pakujemy Inuka i Tawaha, jedziemy na drugi koniec Warszawy (a do Wwy mamy jak wspomniałam 40 km) na nocny trening. Bierzemy tylko dwójkę, bo przyczepa ze starości nam się już wysłużyła i rozpadła, i przechodzi właśnie lifting w warsztacie. Nocne treningi są świetne, bo psy mega podekscytowane i naprawdę pięknie pracują. A jak dodać do tego towarzystwo innych szaleńców, to satysfakcja murowana. Inuk i Tawah pobiegli pięknie. Sam trening czyli biegł trwał ok 6 minut, ale…było warto!!! Trasy robimy jeszcze krótkie, bo dopiero zaczynamy sezon i psy nie są rozbiegane, ale już w najbliższy weekend przed nami Puchar Polski w wyścigach psich zaprzęgów, więc staramy się bardzo. Trzymajcie kciuki! Filmiki z treningu zobaczycie na naszym fane-page na fb.

» Miot Tashu i Inuka, 25.09.2021 r.

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Bedzie to drugi miot w naszej hodowli od sierpnia zeszlego roku i byc może ostatni w 2021. Wcześniej chciałabym powiedzieć Wam jak ważny będzie to dla nas miot, bo… pierwszy w życiu, kiedy oboje rodzice są z naszej hodowli czyli : Tashu – Miłosny Dotyk Z Klanu Wydry i Inuk – Zdobyty Skarb Z Klanu Wydry. To wyjątkowa i pierwsza taka sytuacja! Tashu to trzecie pokolenie urodzonych u nas malamutów! Wnuczka Apacza Z Klanu Wydry, pierwszego malamuta urodzonego w naszym domu, córka Jamajki Z Klanu Wydry, która jest cały czas z nami i ma się świetnie   . Ojcem Tashu jest Tawah – nasz import z Rosji, wszyscy go znacie

Inuk to syn czarnej księżniczki Pocahontas Z Klanu Wydry i importowanego z Serbii Nanuka. Tak wiec obaj dziadkowie to importy. Babcie to malamutki Z Klanu. Rodzice i dziadkowie oczekiwanego miotu to przebadane przez NAS malamuty: stawy idealne, oczy zdrowe, wolne od choroby genetycznej polineuropatii.Spodziewamy się malamutkow klasycznej urody, nie przerośniętych, nie za ciężkich, raczej wilczastych/ szaro-białych, choć mogą być genetyczne niespodzianki, bo babcia ze strony taty jest czarna, a dziadek ze strony mamy – rudy. Jesteśmy za to pewni charakterów naprawde fajnych malamutów, bez agresji, z bardzo umiarkowaną cechą dominacji, a na pewno inteligentnych i … cwanych. Będą to psy bardzo rodzinne i kochające ludzi. Pod warunkiem jednak, że to „ludź” ich nie zepsuje . Tak więc trzymajcie mocno kciuki! To beda pierwsze dzieci Tashu (4 lata) i Inuka (2 lata).Osoby poważnie zainteresowane rezerwacją szczeniaczka zapraszamy do kontaktu na priv.

» Zobaczcie jak pięknie wyrósł nasz zeszłoroczny medialny miot Rosy i Nanuka :)

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Z okazji 1 urodzin życzymy malamutkom samej radości, zdrowia, przygód, wędrówek. Tak! dopiero teraz po ukończeniu roku mogą zacząć „zdobywać góry”, rozpocząć z rozwagą treningi biegowe i siłowe. Do tej pory chroniliśmy szczenięta przed forsowaniem ze względu na rozwój i ochronę stawów.

» Urodzinowy trening

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Jak co roku zorganizowaliśmy potrójne urodziny Wydrowe: Grzegorza, Justynki i Gabrysi. I jak co roku zaczęliśmy od treningu kierując się naszą zasadą: najpierw psy, potem my 🙂

» Badanie okulistyczne Sasennach

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Sassenach jak wszystkie nasze malamuty po ukończeniu 12 mcy zostaje przebadana. za nami badanie oczu u specjalisty dr Przymysława Bryły w Warszawie. Wynik doskonały! Sassenach otrzymała Certyfikat zdrowia. Widzicie ten piękny obrazek przypominając drzewo o zachodzie słońca? To zdjęcia DNA OKA Sassenach !!! Niesamowity i piękny!

» Rudziątka

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Wszystkie malamutki Rosy i Tawaha mają już swoje domki i pomału opuszczają nasz dom.

Za nami przegląd miotu przeprowadzony przez międzynarodowego sędziego kynologicznego. Każdy maluszek został starannie obejrzany, ząbki policzone, zgryzy obejrzane, jąderka wymacane. Szczenięta rozwijają się idealnie i zapewne wyrosną na piękne malamuty 🙂

» Rudaski ze swoją starszą rodzoną siostrą Tipi. Siostra! No chodź na spacer!

Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Dzieci Rosy i Tawaha pięknie rosną i równie pięknie… rozrabiają 😛 Wszystkie harce możecie oglądać na bieżąco na naszym fane-page na FB. Wystarczy kliknąć w ikonkę z lewej strony.

» Nasze malamuty na Pradze Północ w Warszawie

Dodano: niedziela, 1 sierpień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Jak zapewne wiecie zawsze POMAGAMY. Tym razem przyjęliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w charytatywnym pikniku, by zebrano środki na wypoczynek letni dla dzieci.

» Nasze staruszki

Dodano: niedziela, 1 sierpień 2021 roku, autor: Ela Wydra

W naszym stadzie mieszka 14 malamutów, w tym 7 psów powyżej 9 roku życia. Najstarsza jest Skya Z Indiańskiej Wioski, która w listopadzie skończy 15 lat! Najstarszy chłopak to Honor Z Klanu Wydry 12 lat, Szalona Anka i Idaho Z Klanu Wydry po 10 lat, Kida, Alaska i Jamajka Z Klanu Wydry – po 9 lat. Zobaczcie naszą seniorkę Skaye i Honora.

» VI edycja Rajdu Świdrem

Dodano: niedziela, 1 sierpień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Jak co roku zorganizowaliśmy Rajd Świdrem dla psów Z Klanu Wydry i ich właścicieli, oraz psów z hodowli naszej córki Justynki – Takuna. Rajd odbył się w moje urodziny i był to dla mnie prezent IDEALNY 🙂 Uwielbiam aktywność z psami wśród super ludzi. W tym roku z powodu bardzo wysokiego stanu wody w rzece większość trasy przemierzyliśmy brzegiem i musze przyznać, że była to fantastyczna przygoda. Odkryliśmy przepiękne tereny! Często miałam wrażenie, że jesteśmy w lasach tropikalnych 🙂 Było fantastycznie! Ela.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress