» NEWSY

» Tym razem nie o malamutach

Dodano: sobota, 8 Grudzień 2018 roku, autor: Ela Wydra

Z dumą informuję, że Borys (nasza 3 importowana łajka jakucka z Rosji, współwłasność z hodowlą Takuna) po raz kolejny zdobyła tytuł Zwycięzcy Rasy !

» Dziewczynki

Dodano: poniedziałek, 3 Grudzień 2018 roku, autor: Ela Wydra

Pięć ślicznotek, a jedna piękniejsza od drugiej 🙂 2 rude i 3 czekoladki. Zapraszamy do rezerwacji. Kontakt: elawydra@wp.pl

Więcej informacji:

14 listopada 2018 r w naszej hodowli urodził się miot rudych i czekoladowych alaskan malamute.
Rodzicami są lider zaprzęgu Tawah For Klan Wydry – importowany z Rosji oraz Rosa Stepu Z Klanu Wydry, suczka urodzona już nas po suce importowanej z Irlandii.
Rodzice miotu to silne, zdrowe malamuty (stawy biodrowe idealne HD-A, oczy czyste, PN wolne – wyniki badań do wglądu) o wspaniałych charakterach, bez agresji, kochające ludzi, kochające współpracę z człowiekiem, bardzo rodzinne.

 [ Czytaj całość » ] 

» Chłopcy

Dodano: poniedziałek, 3 Grudzień 2018 roku, autor: Ela Wydra

Jeden rudasek i 3 czekoladki. Ostatni dostępny chłopczyk czeka na nowa rodzinę.

» Nasze niedźwiadki dziś kończą pierwszy miesiąc!

Dodano: czwartek, 29 Listopad 2018 roku, autor: Ela Wydra

Szary Niedźwiedź, Samotny Wilk i Szakal Z Klanu Wydry dziś kończą 4 tygodnie. Mama Beyla i tato Tawah są bardzo dumni ze swoich synków, a my jeszcze bardziej 🙂 Chłopcy są zarezerwowani i za miesiąc pojadą do swoich nowych rodzin.

» Nasze rudaski i czekolady skończyły 10 dni :)

Dodano: poniedziałek, 26 Listopad 2018 roku, autor: Ela Wydra

Czekoladowa bombonierka pięknie rośnie i już wkrótce pokażemy efekty małej sesji wykonanej przez Weronikę Karasiewicz. Póki co… mały przedsmak! Zapraszamy do rezerwacji maluszków. Szczenięta będą do odbioru w połowie stycznia. Wszystkie informacje o rodzicach znajdują się w zakładce „szczenięta”.

» Mistrzostwa Polski, Szamotuły 24-25.11.2018 r.

Dodano: poniedziałek, 26 Listopad 2018 roku, autor: Ela Wydra

Za nami wspaniałe Mistrzostwa Polski! Nasz malamuci team pobiegł pięknie, husky Justynki z Grzegorzem również. Atmosfera wśród znajomych i przyjaciół cudna. Bardzo dziękujemy za towarzystwo i pomoc Kasi, Łukaszowi i Asi 😘Wieczór Maszera niezapomniany, nawet nasze psy na stake-oucie tańczyły 😜 Działo się!!!
Podsumowując dwa dni wyścigu nasze malamuty zajęły 5 miejsce za 4 zaprzęgami grenlandów, husky Justyny – 6 miejsce z kilku i kilkunastosekundową stratą do pierwszych zaprzęgów. Rywalizacja była naprawdę bardzo mocna i psy pięknie walczyły mimo, że zaprzęg stworzyły same młodziutkie psy: Tawah 3 lata, Tashu 15 mcy, Nanuk i Pocahontas 1,5 rok. Nie ma co: był to egzamin dla naszej młodzieży, szczególnie drugiego dnia, gdy większą część trasy mijały się kilkakrotnie z zaprzęgiem grenlandów, a raz grenlandy wjechały prosto w nasz zaprzęg i… mimo niesamowitych emocji i adrenaliny, wszystkie psy zachowały się wzorowo 🙂  Bardzo dziękujemy Organizatorom za świetnie zorganizowane Mistrzostwa. Wielkie gratulacje!!! ❤️Była to wspaniała okazja by spotkać prawdziwych maszerów z pasją, z którymi jeździmy na zawody od prawie 20 lat oraz rodzinę i fanów naszej hodowli.

» Szkoła Maszerska Alaska

Dodano: poniedziałek, 26 Listopad 2018 roku, autor: Ela Wydra

23.11.2018 r. na zajęciach w naszej Szkole Maszerskiej gościliśmy uczniów i nauczycieli Technikum Weterynaryjnego. Podchody z zadaniami w towarzystwie naszych psów, cała wiedza w pigułce na temat psów zaprzęgowych i bardzo ciekawy wykład Justynki oraz ognisko i pyszne kiełbaski – musiały zachwycić naszych uczestników 🙂 Myślimy, że przed nami jeszcze sporo ciekawych wspólnych spotkań 🙂

» Rudy miot malamutków już na świecie !!!!!

Dodano: poniedziałek, 19 Listopad 2018 roku, autor: Ela Wydra

Z dumą informujemy, że 14.11.2018 r. przyszło na świat 9 prześlicznych rudych i czekoladowych  malamutków: 5 dziewczynek i 4 chłopców. Zapraszamy do rezerwacji 🙂

Rodzicami są lider zaprzęgu Tawah For Klan Wydry – importowany z Rosji oraz Rosa Stepu Z Klanu Wydry, suczka urodzona już nas po suce importowanej z Irlandii.
Rodzice miotu to silne, zdrowe malamuty (stawy biodrowe idealne HD-A, oczy czyste, PN wolne – wyniki badań do wglądu) o wspaniałych charakterach, bez agresji, kochające ludzi, kochające współpracę z człowiekiem, bardzo rodzinne.
Tawah jest pracującym wyczynowo liderem zaprzęgu i posiada Certyfikat Użytkowości (prowadził zaprzęg m.in. w Pucharze Świata) i bierze udział w zajęcia Szkoły Maszerskiej Alaska.
Rosa poza sportem fantastycznie sprawdza się pracując w dogoterapii w Fundacji Alaska, bierze udział w zajęciach w Domach Seniora i edukacyjnych w szkołach i w przedszkolach. Rodzony brat Rosy stanął na podium zajmując 3 miejsce na Europejskiej Wystawie Psów Rasowych.
Szczenięta mają wspaniały start w życie i super socjalizację w dużej ludzko-psiej rodzinie, wśród małych i dużych dzieci, małych i dużych psów, 2 kotów i koni.
Serdecznie zapraszamy do rezerwacji. Odbiór maluszków w połowie stycznia po pierwszym szczepieniu, czipowaniu i przeglądzie miotu. Każdy maluszek otrzyma wyprawkę, książeczkę zdrowia z wizerunkiem swoich rodziców i metrykę Związku Kynologicznego w Polsce.

» Prace plastyczne na porodówce czyli… jak umilić sobie czas oczekiwania :)

Dodano: czwartek, 8 Listopad 2018 roku, autor: Ela Wydra

» Przygotowujemy się 😜 Czekamy na rude malamuciątka 👑

Dodano: czwartek, 8 Listopad 2018 roku, autor: Ela Wydra

» Rosa czeka na powrót Julii ze szkoły

Dodano: poniedziałek, 5 Listopad 2018 roku, autor: Ela Wydra

Czy można sobie wyobrazić piękniejszy powrót ze szkoły? Tak, malamut do wspaniały kompan i przyjaciel dla nastolatka 😛 Rosa już za kilka dni sama zostanie pierwszy raz mamą i pewnie dlatego ma w sobie jeszcze więcej empatii i… wyrozumiałości do ludzkich szczeniąt 😛

» Malamuty kochają zaprzęgi :)

Dodano: poniedziałek, 5 Listopad 2018 roku, autor: Ela Wydra

Serdecznie dziękujemy Sylwii i Kubie za obecność, gotowość do współpracy i zdjęcia. Fot. Jakub Kuciel.

 

» Szczekowyje w Buku czyli pierwsze zawody w tym sezonie

Dodano: poniedziałek, 5 Listopad 2018 roku, autor: Ela Wydra

Malamuty Z Klanu Wydry ukończyły wyścigi na 3 miejscu w kl C2 za dwoma zaprzęgami grenlandów. Liderem zaprzęgu był oczywiście Tawah – tato naszego obecnego miotu, w parze z młodziutką córką Tashu ( mmmmm, jeszcze pachnącą cieczką 😉, w drugiej parze Nanuk i Pocahontas. Serdeczne podziękowania za towarzystwo i pomoc Jankowi, Gosi, Oli, Michałowi, Sylwii i Kubie 🙂

Fot. Małgorzata Rogaczewska

» Bezpłatne adopcje psów zaprzęgowych

Dodano: wtorek, 30 Październik 2018 roku, autor: Ela Wydra

Pomagamy w adopcjach psów rasowych i w typie rasy. Jeśli szukasz dorosłego psa, często wysterylizowanego, z którym spędzisz jeszcze wiele wspaniałych lat, wspólnych wędrówek, przygód. Któremu dasz szansę zostać swoim najlepszym Przyjacielem i członkiem rodziny – kliknij w zakładkę ADOPCJE.

» Miot ‚S”, ur. 29.10.2018 Beyla (imp. Irlandia) & Tawah (imp.Rosja)

Dodano: wtorek, 30 Październik 2018 roku, autor: Ela Wydra

Po ponad rocznej przerwie doczekaliśmy się pięknych malamutków Beyli i Tawaha.

Na świat przyszło trzech dużych, silnych i zdrowych chłopców ❤️ 1 wilczasty i 2 czarno-białych (wszystkie maluszki zarezerwowane).

» Tawah – reproduktor

Dodano: środa, 24 Październik 2018 roku, autor: Ela Wydra

Serdecznie zapraszamy suczki alaskan malamute z uprawnieniami hodowlanymi ZKwP na krycie rudym malamutem:

U’Ta-Vah For Klan Wydry (imp. Rosja) , Champion Mołdawii, Champion Montenegro. Tawah posiada Certyfikat Użytkowości i jest liderem zaprzęgu Duży, silny i zdrowy. Przebadany z wynikami idealnymi: HD-A wolny od dysplazji, PN – clear, eyes clear.

Tawah jest jedynym w Polsce rudym reproduktorem sprowadzonym z Rosji. Jego rodowód:

http://www.pedigreedatabase.com/alaskan_malamute/dog.html?id=2605141-utawah-for-klan-wydry

Tawah kocha ludzi, to bardzo silny i czuły samiec, zupełnie pozbawiony agresji. Prowadzi zaprzęg z innymi samcami, zawsze opanowany i skupiony. Ideał malamuta. Wpatrzony w człowieka.

» Jesienne treningi w naszej bazie maszerskiej

Dodano: środa, 24 Październik 2018 roku, autor: Ela Wydra

» Jeszcze tylko 2,5 tygodnia i na świecie pojawią się rude malamuciątka :)

Dodano: środa, 24 Październik 2018 roku, autor: Ela Wydra

Zapraszamy do rezerwacji.

» Champion Polski MOUKI Z Klanu Wydry – reproduktor

Dodano: piątek, 19 Październik 2018 roku, autor: Ela Wydra

Serdecznie polecamy reproduktora z naszej hodowli: Champion Polski MOUKI Z Klanu Wydry, bardzo dorodny, samczy, imponujący samiec; stawy biodrowe idealne HD-A, oczy wolne od chorób genetycznych. Wnuk naszego wspaniałego Championa Polski APACZA Z Klanu Wydry, syn JAMAJKI Z Klanu Wydry i Championa Polski ARAGORNA Akkituyok Zhowerli (Irlandia).

W rodowodzie między innymi: Interchampion Libertia Reggae Master, Multichampion Rasta-Man Shamanrock, Interchampion Maverick Ala-Ka-Nuk Anuri , Bis Multichampion Buffalo Bill Inditarod .

Mouki prawdopodobnie niesie rudy gen. Zapraszamy suczki z uprawnieniami ZKwP. Kontakt: elawydra@wp.pl

» RUDY MIOT już w listopadzie !!!

Dodano: wtorek, 16 Październik 2018 roku, autor: Ela Wydra

Hurrra!!! Mamy potwierdzenie ciąży i już w listopadzie przyjdzie na świat rudy miot malamutów !!!! Rodzicami będą Rosa (pierwsze jej dzieci) i Tawah. Ach, cóż to będzie za miot !!!

Szczęśliwa przyszła mama pozdrawia 🙂