» SPORT

» Szkoła Maszerska Alaska

Dodano: poniedziałek, 24 października 2016 roku, autor: Ela Wydra

Za nami kolejne szkolenie dla osób chcących zostać maszerami. Sport psich zaprzęgów to fascynujące ale i bardzo trudne zajęcie. Poza wiedzą teoretyczną nasi kursanci mają szansę zdobyć praktykę pod okiem doświadczonych maszerów i instrukotra sportu psich zaprzęgów. Zapraszamy serdecznie na kolejne zjazdy. Tym razem przygotowujemy cykl spotkań jednodniowych listopad – grudzień. Nie musicie mieć własnych psów.

Przypominamy, że właściciele malamutów z naszej hodowli mają zniżkę 🙂

Szczegóły już w krótce! W razie pytań prosimy o kontakt na email: elawydra@wp.pl lub justynawydra@vp.pl

» Regulamin przyznawania licencji psa zaprzęgowego oraz zasady udziału psów północnych ras zaprzęgowych na wystawach psów rasowych w klasie użytkowej

Dodano: środa, 18 marca 2015 roku, autor: Ela Wydra

Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce zatwierdził regulamin przyznawania licencji psa zaprzęgowego oraz zasady udziału psów północnych ras zaprzęgowych na wystawach psów rasowych w klasie użytkowej.

 [ Czytaj całość » ] 

» SPORTOWE MALAMUTY Z KLANU WYDRY

Dodano: piątek, 14 stycznia 2011 roku, autor: Ela Wydra

Nasze malamuty biegają w zaprzęgach od 1997 roku. Jesteśmy członkami Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów i właśnie sport jest jednym z najważniejszych zajęć które łączą i zżywają nas ze stadem. Grzegorz i Justyna są licencjonowanymi zawodnikami. Zdobyli tytuły m.in. Mistrza Polski i Vice Mistrza Polski. Grzegorz startował w Mistrzostwach Świata i Pucharach Europy. Rozkwit popularności malamutów w zaprzęgach minął. Wyparły je bardziej zawzięte i szybkie Grenlandy. Wielu maszerów „przesiadło się” z malamutów, które wymagają bardzo dużo ciężkiej pracy i trzeba wiele wysiłku i cierpliwości, by zdobyć u nich szacunek i posłuch i by   z e c h c i a ł y biec.

W naszej hodowli dążyliśmy do stworzenia stada malamutów o typowo sportowych predyspozycjach: niezbyt ciężkiej budowie, zwartych, na „długich” łapach, sprężystych i lubiących biegać.

To dzięki temu nasze psy zdobywają uznanie u sędziów, którzy mówią że „mają sportowy wyraz, duży napęd, wyścigową kondycję”. Takie oceny są dla nas największymi komplementami. Nie byłoby w porządku, gdybym nie wymieniła 3 najważniejszych osób, które jako jedne z pierwszych w Polsce startowały z malamutami w wyścigach i były dla nas autorytetami i wzorami do naśladowania: Andrzej Wilczopolski, Aleksandra Rolewska i Jolanta Sołek. Czapki z głów!

Zobaczcie nasze malamuty:

Malamuty Z Klanu Wydry na starcie

Malamuty Z Klanu Wydry na mecie

Start naszysz malamutów z Szyszką na czele


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress