» O NAS


Pierwszy malamut w naszym domu pojawił się w 1996 roku. Od tamtej pory jesteśmy miłośnikami tej pięknej i wyjątkowej rasy, która zawsze kojarzyła nam się z wilkami, ich twardymi charakterami, niezależnością, wytrwałością i silną hierarchią.  Dzięki tej stronie chcemy podzielić się z Wami naszą pasją i naszą miłością do malamutów.

(Justynka i nasza pierwsza malamutka – Maya z hodowli Merkambertaner)

Malamuty z Klanu Wydry startują w wyścigach psich zaprzęgów i kilkakrotnie zdobyły tytuł Mistrza Polski i Wice Mistrza Polski, startowały w Mistrzostwach Świata, w Pucharze Europy i dwukrotnie w jednych z najtrudniejszych 3-dniowych wyścigach BORDER RUSH. Lider naszego zaprzęgu ukończył szkolenie u słynnego kanadyjskiego maszera Tima Whita.

Nasze malamuty wzięły udział w bardzo trudnym wyścigu Hard Dog Race Poland 1.06.2019 r. w Górze Kamieńsk. Na kilkukilometrowym dystansie pokonały 16 przeszkód w wodzie, w błocie, pod górę, w wąwozach, w tunelach itp. To wspaniałe psy, które cieszą się aktywnością ze swoim przewodnikiem.

Malamuty często nadają sens naszemu życiu, wskazują drogi, są radością, pocieszeniem, ale przede wszystkim odskocznią od codzienności Tych chwil nie zabierze nam nikt…

16-18.10.2015 – podczas Mityngu Maszerskiego mieliśmy przyjemność wziąć udział w seminarium, które prowadził legendarny weterynarz wyścigów Iditarod i Yukon Quest – dr Jerry Vanek z Minnessoty.

14-15.11.2015 r. zaliczyłam kurs Sędziego Wyścigów Psich Zaprzęgów. Kurs prowadził sędzia międzynarodowy Berrnard Pepin (Francja).

DSC_7867a

Nasze dwie malamutki posiadają certyfikaty Psa Terapeuty. Wszystkie nasze psy pracują z dziećmi i z seniorami w Fundacji Alaska.

Zapraszamy do obejrzenia filmików:

Ciągle pogłębiamy swoją wiedzę i dzielimy się własnymi doświadczeniami.

W okresie grudzień 2015 – kwiecień 2016 przeprowadziłam  cykl warsztatów poświęconych dogoterapii i sportowi zaprzęgowemu dla studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

24.04.2016 r, 29.10.2016 r i 10.06.2017 r – na zaproszenie Interdyscyplinarnego Centrum Badań Zachowania się Zwierząt i Ludzi poprowadziliśmy zajęcia dla słuchaczy Studium Psychologii Zwierząt. To nasze kolejne wspaniałe doświadczenia. Opowiadaliśmy o naszej pracy z psami, o tym, jak psy zmieniły nasze życie, przeorganizowały, jak nas inspirują i fascynują. Jak dzięki naszym psom pomagamy innym, jak rodzinnie uprawiamy sport…

W lipcu 2016 przy współpracy Szkoły Tresury SoDog i hodowli Takuna założyliśmy Szkołę Maszerską Alaska. Zapewniamy szkolenia teoretyczne, treningi praktyczne i świetną zabawę 🙂

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę:    www.szkolamaszerska.pl

Stworzyliśmy Bazę Maszerską i Chatę Maszera – nasze marzenie – miejsce z klimatem, z „duchem” Alaski. To tu zapraszamy pasjonatów psów północy. Tu będziemy ogrzewać się po zimowych treningach, tu opowiadać i planować… następne marzenia 🙂

Dla Właścicieli malamutów Z Klanu Wydry i Przyjaciół organizujemy wspaniałe wyprawy i rajdy.

Nasze malamuty z powodzeniem występują na ringach wystawowych i posiadają tytuły Championa.

Wielokrotnie zdobyły tytuły m.in. Zwycięzcy Rasy, Zwycięzcy Klubu, Najlepszej Suki w Rasie, Najlepszego Psa w Rasie, Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu, Najlepszego Juniora w Rasie, Najlepszego Psa Użytkowego, Najpiękniejszego Weterana w rasie, III Najpiękniejszego Weterana Klubu, Najpiękniejszego Szczenięcia w Rasie.

Podczas Krajowej Wystawy w Mińsku Mazowieckim 07.05.2016 hodowla Z Klanu Wydry zdobyła tytuł NAJLEPSZEJ GRUPY HODOWLANEJ !!! Sędzia Eli-Marie Klepp z Norwegii.

DSC_0118a

Ruda piękność z naszej hodowli mieszkająca na stałe w Rosji – Njordrveig for Asolfr z Klan Wydry, podczas Specjalistycznej Wystawy Psów Ras Nordyckich zdobyła kolejne tytuły: Najlepszej Suki w Rasie, Zwycięzcy Rasy i Zwycięzcy Klubu !!! Jesteśmy baaardzo dumni!

Wyniki rankingu wystawowego ZKwP za rok 2017 czyli… TOP Lista najpiękniejszych malamutów !

Z największą dumą informujemy, że ogłoszono TOP listę 20 najwyżej ocenionych alaskan malamute w Polsce w 2017 roku i wśród nich są aż trzy malamuty z naszej hodowli: MOUKIE Z Klanu Wydry, POCAHONTAS Z Klanu Wydry i RWĄCY POTOK Z Klanu Wydry !!!! Hurra!

Euro Dog Show 14.10.2018 r.

Za nami najważniejsza w Polsce wystawa europejska na którą było zgłoszonych 148 malamutów. W jednym miejscu wiele przepięknych stworzeń, aż serce mocniej biło! Nanuk i Pocahontas pięknie się zaprezentowały, a Jukon – Rwący Potok Z Klanu Wydry stanął na podium na trzecim miejscu w klasie otwartej ❤️🏆👏

Nasza hodowla to międzynarodowe stado : Anka – Czechy, hodowla Inditarod, złota Kida i Beyla – Irlandia, hodowla Zhowerli, czarno-biały Szaman i rudy Ta-Wah – Rosja, Nanuk  – Serbia.

Bardzo dbamy o nasze malamuty, kochamy i badamy.

Miłość do tej rasy i sportowy zapał spowodowały, że Grzegorz i Justyna stali się licencjonowanymi zawodnikami Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów, dodatkowo Grzegorz posiada certyfikat instruktora sportu psich zaprzęgów i przez dwa lata był członkiem Kadry Narodowej. To dla naszych psów wyprowadziliśmy się z Warszawy i zamieszkaliśmy w małej wsi. Choć czasem jeździmy na wystawy i na zawody do nie jest to sensem naszego życia. Najważniejsze dla nas to chwile, gdy wtulamy się w nasze psy 😉

Jesteśmy honorowymi członkami Związku Kynologicznego w Polsce.

Należymy Polskiego Związku Psich Zaprzęgów i  Klubu Przyjaciół Wilków i Psów Północy – Wataha.

Nasze malamuty to wyjątkowo zdolne psy, otwarte, kontaktowe, kochające ludzi, uwielbiające dzieci. To psy wszechstronne: członkowie rodziny, sportowcy, dogoterapeuci, psy asystujące. Często pracują na planach filmowych i zdjęciowych.

Malamuty z naszej hodowli z sukcesami kończą szkolenia posłuszeństwa.

Mała Niedźwiedzica z Klanu Wydry w 10-mcu życia zdała na ocenę doskonałą państwowy egzamin PT1, zajmując 1 miejsce i deklasując psy innych ras!

Z radością i satysfakcją opowiadamy o naszej pasji, o naszych psach i sporcie w mediach.

W związku z tym , że oprócz uprawiania sportu psich zaprzęgów z malamutami i pracy hodowlanej prowadzimy również Fundację Alaska, w której zajmujemy się dogoterapią i prowadzimy zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach – do naszego stada  w trakcie dwudziestu kilku lat dołączyło kilka psów innej rasy niż alaskan malamute: 3 importowane z Rosji łajki jakuckie (w tym jedna na współwłasność), pudel średni – który jest tradycją w naszej rodzinie od zawsze i chihuahua – najbardziej uwielbiane pieski na zajęciach w Domach Seniora. Zwiększając nasze stado i urozmaicając je kierowaliśmy się jeszcze większą chęcią pomagania i dotarcia do szerszego kręgu potrzebujących. Duży malamut wzbudza mnóstwo fantastycznych emocji, ale czasem jego wielkość może tworzyć granicę nie do przekroczenia. Wtedy… „wkraczają” nasi mali psi przyjaciele. Wszystkie psy są przebadane na obowiązkowe badania i większość z nich posiada tytuły Championa, które zdobyliśmy na wielu wystawach. Mamy to szczęście , że odważyliśmy się poświęcić całe życie psom i pracy z psami, zrezygnowaliśmy z mieszkania w Warszawie (choć dojazdy do pracy pozostały) i możemy z psami cieszyć się życiem na wsi, wśród własnych łąk i lasów. W zajęciach zawsze towarzyszą nam husky z partnerskiej hodowli Takuna 🙂 Ach! Zapomniałabym o dwóch koniach i śwince Rysiu – ale o tym wszystkim przeczytacie w zakładce „Nasze stado” 🙂

Tworzymy własne publikacje z wizerunkiem naszych pięknych malamutów.

W Klanie Wydry kupisz szczenię o świetnym charakterze i eksterierze, wspaniale zsocjalizowane, po zdrowych i przebadanych rodzicach. W wychowanie szczeniąt wkładamy całe serca i swoje doświadczenie. Służymy radą w wychowaniu, trenowaniu i szkoleniu malamuta.

Hodowla to bardzo ciężkie wyzwanie i ogromna odpowiedzialność. Dzięki niej poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, którym nasze malamucie dzieci zmieniły życie, a dla nas zostali Przyjaciółmi. To największa nagroda za nasz trud hodowlany, poświęcenia, nieprzespane noce, stresy. To największa nagroda. Dziękujemy, że jesteście z nami 🙂

YouTube Preview Image


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress