» NEWSY

» Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży

Dodano: środa, 6 marca 2024 roku, autor: Ela Wydra

Już wiecie, że nasze psy ferie spędziły w Tatrach i na bieżąco wrzucaliśmy dla Was zdjęcia i filmy na FB. Tym czasem jeszcze raz wrócę do zajęć teoretycznych z 18 stycznia, bo uważam, że bardzo ważne jest zarażanie dzieci pasją nie tylko przez głaskanie piesków i bieganie z nimi, ale przede wszystkim pokazując ile trudności czasem trzeba przezwyciężyć, jak bardzo być konsekwentnym, by spełnić swoje marzenia. Że warto spotykać i czerpać wiedzę od ludzi z doświadczeniem, a nie od „fachowców” z internetu, że nie ma nic bardziej wartościowego od rozmów z ludźmi, przezywania wspólnych chwil, pomagania sobie.

My przeszliśmy baaardzo długą drogę do tego co dziś widzicie, ale na zawsze w naszych sercach zostaną Ci, od których tak wiele się nauczyliśmy. To byli najprawdziwsi maszerzy, ogarniający duże zaprzęgi wielkich i silnych psów, ludzie z pokorą, mądrzy i wytrwali jak śp. Andrzej Wilczopolski i Maciek Tomaszewski i do dziś Ajka i Jola Sołek.

» Wspomnienie zimowych ferii

Dodano: środa, 6 marca 2024 roku, autor: Ela Wydra

W tym roku nasze malamuty zimowe ferie spędziły w Tatrach! Mieliśmy ogromną przyjemność zorganizowania zajęć z psami zaprzęgowymi dla dzieci i młodzieży z obozu organizowanego przez Stowarzyszenie Na Całe Życie. Malamuty miały codziennie treningi i spacery po pięknej okolicy. Było cudnie i mamy nadzieję, że powtórzymy to za rok!

» Plac zabaw dla naszych malamutów

Dodano: środa, 6 marca 2024 roku, autor: Ela Wydra

Cały czas staramy się uszczęśliwiać nasze psy i zapewniać im różne przyjemności. Malamuty mają do swojej dyspozycji tor przeszkód na dużym ogrodzonym terenie, drugi ogromny ogrodzony teren do wybiegania i zabaw, oraz staw do kąpieli.

 

» Głębia Inari Z Klanu Wydry i jej Rodzina

Dodano: środa, 6 marca 2024 roku, autor: Ela Wydra

Nie ma większej radości dla hodowcy niż obrazki ze szczęśliwego życia malamuta, który urodził się w jego domu. To hodowca od pierwszych sekund życia psa czuwał przy nim i z troską przygotowywał do życia, by ten mógł w przyszłości uszczęśliwić kolejnych ludzi. Serdecznie pozdrawiamy rodzinę Inarii 🙂

» Jak co roku Dzień Kobiet w Klanie Wydry!

Dodano: środa, 6 marca 2024 roku, autor: Ela Wydra
Już w najbliższą sobotę zapraszamy pieski Z Klanu Wydry z Opiekunami na trening i ognisko z okazji DNIA KOBIET
12.00 – trening
15.00 – ognisko (weźcie coś pysznego do jedzenia i picia )
Będzie muzyka i kwiatki dla Pań oraz niespodzianka dla… Panów!
Serdecznie zapraszamy!

» Odchowane szczenięta czekają na nowe domy

Dodano: piątek, 5 stycznia 2024 roku, autor: Ela Wydra

Na nowe rodziny czekają 4 suczki i 1 chłopiec . Szczenięta mają 6 miesięcy, komplet szczepień, metryki ZKwP/FCI.

Malamutki są świetnie przygotowane do życia: urodzone w domu, nie w kojcu, wychowane z małymi dziećmi, innymi psami i kotami. Zabierane na spacery w różne nowe miejsca, potrafią pięknie chodzić na smyczy, lubią jeździć samochodem, nie mają choroby lokomocyjnej, nie brudzą. Były dwa razy na zajęciach z puppy jogi w Warszawie i sprawdziły się wspaniale: grzeczne, ciekawe nowych sytuacji, skupione na przewodniku.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ PÓŁROCZNEGO SZCZENIAKA?

W naszym stadzie mamy obecnie dwa malamuty, które kupiliśmy, gdy miały pół roku. Oba samce sprowadzone są zza granicy: Nanuk z Serbii i Tango z Irlandii.

Dlaczego my zdecydowaliśmy się na zakup podrośniętego szczeniaka? Ponieważ: 1) w tym wieku widzimy już CO wyrośnie ze szczeniaka, widzimy, że jest piękny i BEZ WAD,  2) zwykle jest już po wymianie mleczaków i nie grozi wada zgryzu, 3) u samca jąderka siedzą już na miejscu i nie grozi nam „wędrujące” jąderko, 4) szczeniak ma prawie zupełnie opanowane zachowanie czystości w domu, 5) potrafi chodzić na smyczy, 6) omija nas często uciążliwa kwarantanna, 7) duży szczeniak dużo łatwiej znosi zmianę domu, 8) nie płacze za mamą, 9) nie podgryza za nogawki itp.

W przypadku naszych szczeniąt dochodzą dodatkowe zalety: nasze szczenięta są JUŻ dobrze wychowane, posłuszne, skupione na człowieku, nauczone dobrego zachowania w nowych miejscach. Wielokrotnie podróżowały samochodem. Są delikatne dla dzieci. Wychowały się z kotami. Nie musicie wzywać behawiorysty do szczeniaczka, bo nasze już znają granice, których przekraczać nie powinny. Sześć miesięcy życia naszych szczeniąt, to 6 miesięcy mojej ciężkiej pracy nad jak najlepszym wychowaniem malamutków. To nie papisie trzymane tylko w kojczyku i ogródku, tylko to rozwinięte wspaniałe psy, którym już pokazaliśmy dużo świata.

Czego chcieć więcej?

Osoby zainteresowane szczenięciem serdecznie zachęcamy do kontaktu. Zobaczcie nasze szczeniaki na filmach na FB: Hodowla Psów Rasowych Z Klany Wydry.

» „Czy psy lubią zimno?”- TVP Pytanie na śniadanie, 11.11.2023 r.

Dodano: czwartek, 23 listopada 2023 roku, autor: Ela Wydra

Na zaproszenie programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie” Inuk i Młody Wódz wystąpili na żywo w TVP i razem rozwialiśmy wątpliwości prowadzących: tak! malamuty kochają zimę, kochają bawić się na śniegu, ganiać za śnieżkami i ciągnąć sanie, ale… ponieważ od wielu pokoleń rodzą się w naszym klimacie, nie są tak odporne jak psy na Alasce. Malamut jak każdy pies może zmarznąć i to człowiek musi mu zapewnić takie warunki, by pies się nie wychłodził, by mógł się ogrzać, kiedy tego potrzebuje. Człowiek musi zapewnić mu ciepły azyl, dobrze zbilansowaną karmę i mimo zimy – zawsze dostęp do wody.

Jestem bardzo dumna z moich mamutków. Inuk – wiadomo – gwiazda! Już nie raz był w telewizji, ale debiutujący Wódz… wypadł genialnie!!! Nowe miejsce, ogromne hale, winda, garderoba, obcy ludzie, kamery, mikrofony – a Wodzu czuł się jak ryba w wodzie! Co za malamut o wspaniałej psychice. Brawo!!!

» Mamy dostępne maluszki!

Dodano: czwartek, 23 listopada 2023 roku, autor: Ela Wydra

Mamy dostępne maluszki z kompletem szczepień i metrykami ZKwP/FCI, które czekają na nowe rodziny: Młody Wódz ze skojarzenia Aria&Shogun (ur. 20.06.2023 r.) oraz Nunatak Czarna Strzała i jego 4 siostrzyczki ze skojarzenia Tashu&Nanuk (ur. 26.06.2023 r).

Szczenięta troskliwie odchowane w domu, wychowane z dziećmi, innymi psami i kotami. Maluszki pięknie reagują na przywołanie, kochają ludzi, ładnie chodzą na smyczy, lubią jeździć samochodem. Osoby poważnie zainteresowane zapraszamy do kontaktu.

» Medale i dyplomy uznania

Dodano: czwartek, 23 listopada 2023 roku, autor: Ela Wydra
10 listopada br. świętowaliśmy 75-lecie naszego ZKwP Oddział Warszawa i zostaliśmy uhonorowani pięknymi medalami i dyplomami uznania za działalność na rzecz naszego oddziału i wkład w rozwój Związku Kynologicznego w Polsce. Jesteśmy bardzo szczęśliwi!
To już 18 lat istnienia naszej hodowli Z Klanu Wydry (choć malamuty mamy od 1996 roku), w tym czasie do Polski sprowadziliśmy 13 psów zza granicy w tym z Rosji, Czech, Irlandii, Francji, Serbii.
W Klanie Wydry jest wiele Championów. Od 1997 roku czynnie i z sukcesami nasze wspaniałe zdrowe psy startują w wyścigach psich zaprzęgów osiągając sukcesy.
W zeszłym roku zdobyliśmy tytuły V-ce Mistrza Polski z zaprzęgiem malamutów i husky, a na początku grudnia nasze zaprzęgi startują w Mistrzostwach Świata w Niemczech.
Wielkie gratulacje dla wszystkich wyróżnionych i docenionych Członków ZKwP.

Dziękujemy za wspaniały wieczór!

» Powrót do przeszłości, czyli… Tashu i Nanuk w 2018 roku

Dodano: czwartek, 23 listopada 2023 roku, autor: Ela Wydra

Przeszukując archiwum naszych zdjęć natknęłam się na cudowny spacer Świdrem sprzed ponad 5 lat! Tashu i Nanuk to nasze piękne malamuty i obecne maluszki, które czekają na nowe rodziny, to ich ostatnie potomstwo.

» Malamutki na puppy jodze

Dodano: wtorek, 31 października 2023 roku, autor: Ela Wydra

Wczoraj nasze maluszki drugi raz wzięły udział w puppy jodze. Organizatorzy robią wszystko by maluszki czuły się tam komfortowo, uczestnicy zachwycają się szczeniaczkami, a one… poznają nowe miejsca, nowych ludzi, bawią się, aportują, drzemią, przytulają…

 

» Mamy dostępne szczenięta!

Dodano: wtorek, 31 października 2023 roku, autor: Ela Wydra

Mamy dostępne szczenięta z kompletem szczepień, zaczipowane, z metrykami ZKwP, gotowe do odbioru. Maluchy świetnie zsocjalizowane po zdrowych i przebadanych rodzicach i dziadkach.

 

» Nasz prywatny plac szkoleniowy

Dodano: wtorek, 31 października 2023 roku, autor: Ela Wydra

I mamy kolejne marzenie zaliczone, czyli nasze pieski będą mogły ćwiczyć na naszym prywatnym placu. Póki co maluszki są zachwycone!

 

» Jesienne treningi

Dodano: wtorek, 31 października 2023 roku, autor: Ela Wydra

Jesień to czas treningów. Na jesień, a właściwe późne lato, czekają wszyscy maszerzy i oczywiście psy. Sezon zaczynamy z wieloma nowościami! Do zaprzęgów dołączyła młodziutka Burza i importowany z Irlandii chłopak Tango. Wkrótce trenować będzie również Nora. Przerwę w treningach mają Tashu, która jest po sterylizacji i Pocahontas po zabiegu ucha.

» Tashu i Nanuk zostali rodzicami. Mamy szczenięta!

Dodano: środa, 12 lipca 2023 roku, autor: Ela Wydra

Z największa radością informujemy, że witamy na świecie drugi miot malamutków w tym roku. Powtórzyliśmy to skojarzenie pewni, że urodzą się wspaniałe i piękne malamuty. Tashu to 3 pokolenie malamutów, które urodziło się w naszym domu. Jej mamą jest Jamajka Z Klanu Wydry, a dziadkiem Apacz Z Klanu Wydry. Ojcem Tashu jest… Tawah! – jego nie muszę Wam przedstawiać 🙂 Tak więc na nowe rodziny czeka dwóch chłopców i 5 pięknych dziewczynek.

Osoby poważnie zainteresowane przyjęciem nowego członka rodziny w postaci malamuta, psa dumnego, mądrego, aktywnego – zapraszam do kontaktu: elawydra@wp.pl

» Inuk w telewizji

Dodano: środa, 12 lipca 2023 roku, autor: Ela Wydra

4 lipca z okazji święta niepodległości Stanów Zjednoczonych zostaliśmy zaproszeni do Tvp2 „Pytanie na śniadanie”, by zaprezentować malamuta – jedną z amerykańskich ras. Klan Wydry reprezentował nasz piękny malamut Inuk, Grand Champion Polski (Zdobyty Skarb Z Klanu Wydry). Inuk czuł się w telewizji jak ryba w wodzie, albo raczej – wydra w wodzie 😛 Troszkę nie podobali mu się koledzy buldogi, ale mamutek trakcie programu po prostu odwrócił się do nich pupą i w ten sposób pokazał jak niezależny potrafi być pies północy.

» VI Rajd Świdrem malamutów Z Klanu Wydry i husky Takuny

Dodano: środa, 12 lipca 2023 roku, autor: Ela Wydra

Za nami już VI Rajd Świdrem Z Klanem Wydry i Takunami. Jak zawsze było wspaniale! Dopisały malamuty Z Klanu Wydry i husky z hodowli naszej córki Justyny – Takuna FCI, oraz ich właściciele kochający przygodę. Brawa dla wszystkich ! Rajd rzeką to nasz pomysł na aktywne spędzanie czasu z psem, gdy jest lato. Od 6 lat organizujemy te spotkania i z całą pewnością wszyscy na nie zawsze z utęsknieniem czekamy, pieski też! Zapraszamy na nasza stronę na fb, gdzie możecie obejrzeć mnóstwo filmików z wyprawy.

W tegorocznym rajdzie wzięły udział malamuty z Klanu Wydry: Nora, Lukka, Inuk, Sassenach, Tecumseh, Mukie, Tiwahe, Manitou, Brat Wilka i Hanka. Dopingowały je Luna i Amak.

» Mamy szczenięta! Rodzicami pierwszy raz zostali Aria i rudy Shogun.

Dodano: środa, 12 lipca 2023 roku, autor: Ela Wydra

Aria, nasza bardzo grzeczna malamutka i uroczy, troszkę zwariowany (ale pozytywnie oczywiście!) Shogun, ambitny sportowiec kochający piłeczki i aport – zostali rodzicami. Urodziły się 2 dziewczynki i 5 chłopców. Wszystkie dzieci są wilczaste jak Aria, ale najprawdopodobniej niosą rudy gen po tacie. Jest to ważna informacja, o ile potomstwo będzie w przyszłości rozmnażane. Warto dodać, że dziadkiem maluszków jest nasz wyjątkowy lider zaprzęgu rudy Tawah importowany z Rosji. Malamut bez cienia agresji, niebywale mądry i oddany Grzegorzowi. Do rezerwacji mamy jeszcze 1 dziewczynkę i 2 chłopców. Zapraszamy do kontaktu: elawydra@wp.pl

» „Pieskie życie Wydry”

Dodano: niedziela, 11 czerwca 2023 roku, autor: Ela Wydra

Już 15 czerwca na warszawskiej Pradze odbędzie się premiera książki Elżbiety Wydry. Tam jest wszystko! Początki Klanu Wydry, pierwsze malamuty w stadzie, fascynacja psimi zaprzęgami, determinacja i dążenie do spełnienia marzeń! Różnorodność stworzeń, symbioza w stadzie, rola człowieka przewodnika, przemijanie i nowa nadzieja. Dorośli ludzie i ich tęsknoty, dzieci i ich marzenia, psy i szczenięta, konie, świnie i kozy! A na dodatek… szczur i sroka!

Zapraszamy na premierę, którą poprowadzi znakomita aktorka filmowa i teatralna Paulina Holtz! Wielka miłośniczka psów!

Jeśli nie możesz być na premierze, a chciałbyś/chciałabyś zdobyć książkę – zapraszamy do kontaktu: pozorwydra@wp.pl

» Zapowiedź miotu wiosna/lato 2023 r.

Dodano: środa, 22 lutego 2023 roku, autor: Ela Wydra

Na przełomie wiosny i lata planujemy krycie naszymi malamutami Tashu i Nanukiem (szczegółowe info o nich znajdziecie w zakładce: nasze stado -alaskan malamute).

To wspaniałe malamuty, zdrowe i przebadane: oczy zdrowe, stawy idealne, oboje wolni od choroby genetycznej polineuropatii.

Spodziewamy się maluszków o umaszczeniu klasycznym, jak rodzice. Gwarantujemy najlepszy socjal na świecie, troskliwą opiekę nad maluszkami w naszym domu z domownikami, dziećmi, kotami i innymi psami, oraz w późniejszym czasie stały kontakt i wszelkie rady w wychowywaniu malamutka.

Osoby chcące zarezerwować maluszka zapraszamy do kontaktu: elawydra@wp.pl, kom 502142039 lub osobistego: w miejscu hodowli czyli bazie maszerskiej pod Warszawą, lub na spacerze z malamutami w Warszawie.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress