» NEWSY

» „Czy psy lubią zimno?”- TVP Pytanie na śniadanie, 11.11.2023 r.

Dodano: czwartek, 23 listopada 2023 roku, autor: Ela Wydra

Na zaproszenie programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie” Inuk i Młody Wódz wystąpili na żywo w TVP i razem rozwialiśmy wątpliwości prowadzących: tak! malamuty kochają zimę, kochają bawić się na śniegu, ganiać za śnieżkami i ciągnąć sanie, ale… ponieważ od wielu pokoleń rodzą się w naszym klimacie, nie są tak odporne jak psy na Alasce. Malamut jak każdy pies może zmarznąć i to człowiek musi mu zapewnić takie warunki, by pies się nie wychłodził, by mógł się ogrzać, kiedy tego potrzebuje. Człowiek musi zapewnić mu ciepły azyl, dobrze zbilansowaną karmę i mimo zimy – zawsze dostęp do wody.

Jestem bardzo dumna z moich mamutków. Inuk – wiadomo – gwiazda! Już nie raz był w telewizji, ale debiutujący Wódz… wypadł genialnie!!! Nowe miejsce, ogromne hale, winda, garderoba, obcy ludzie, kamery, mikrofony – a Wodzu czuł się jak ryba w wodzie! Co za malamut o wspaniałej psychice. Brawo!!!

» Mamy dostępne maluszki!

Dodano: czwartek, 23 listopada 2023 roku, autor: Ela Wydra

Mamy dostępne maluszki z kompletem szczepień i metrykami ZKwP/FCI, które czekają na nowe rodziny: Młody Wódz ze skojarzenia Aria&Shogun (ur. 20.06.2023 r.) oraz Nunatak Czarna Strzała i jego 4 siostrzyczki ze skojarzenia Tashu&Nanuk (ur. 26.06.2023 r).

Szczenięta troskliwie odchowane w domu, wychowane z dziećmi, innymi psami i kotami. Maluszki pięknie reagują na przywołanie, kochają ludzi, ładnie chodzą na smyczy, lubią jeździć samochodem. Osoby poważnie zainteresowane zapraszamy do kontaktu.

» Medale i dyplomy uznania

Dodano: czwartek, 23 listopada 2023 roku, autor: Ela Wydra
10 listopada br. świętowaliśmy 75-lecie naszego ZKwP Oddział Warszawa i zostaliśmy uhonorowani pięknymi medalami i dyplomami uznania za działalność na rzecz naszego oddziału i wkład w rozwój Związku Kynologicznego w Polsce. Jesteśmy bardzo szczęśliwi!
To już 18 lat istnienia naszej hodowli Z Klanu Wydry (choć malamuty mamy od 1996 roku), w tym czasie do Polski sprowadziliśmy 13 psów zza granicy w tym z Rosji, Czech, Irlandii, Francji, Serbii.
W Klanie Wydry jest wiele Championów. Od 1997 roku czynnie i z sukcesami nasze wspaniałe zdrowe psy startują w wyścigach psich zaprzęgów osiągając sukcesy.
W zeszłym roku zdobyliśmy tytuły V-ce Mistrza Polski z zaprzęgiem malamutów i husky, a na początku grudnia nasze zaprzęgi startują w Mistrzostwach Świata w Niemczech.
Wielkie gratulacje dla wszystkich wyróżnionych i docenionych Członków ZKwP.

Dziękujemy za wspaniały wieczór!

» Powrót do przeszłości, czyli… Tashu i Nanuk w 2018 roku

Dodano: czwartek, 23 listopada 2023 roku, autor: Ela Wydra

Przeszukując archiwum naszych zdjęć natknęłam się na cudowny spacer Świdrem sprzed ponad 5 lat! Tashu i Nanuk to nasze piękne malamuty i obecne maluszki, które czekają na nowe rodziny, to ich ostatnie potomstwo.

» Malamutki na puppy jodze

Dodano: wtorek, 31 października 2023 roku, autor: Ela Wydra

Wczoraj nasze maluszki drugi raz wzięły udział w puppy jodze. Organizatorzy robią wszystko by maluszki czuły się tam komfortowo, uczestnicy zachwycają się szczeniaczkami, a one… poznają nowe miejsca, nowych ludzi, bawią się, aportują, drzemią, przytulają…

 

» Mamy dostępne szczenięta!

Dodano: wtorek, 31 października 2023 roku, autor: Ela Wydra

Mamy dostępne szczenięta z kompletem szczepień, zaczipowane, z metrykami ZKwP, gotowe do odbioru. Maluchy świetnie zsocjalizowane po zdrowych i przebadanych rodzicach i dziadkach.

 

» Nasz prywatny plac szkoleniowy

Dodano: wtorek, 31 października 2023 roku, autor: Ela Wydra

I mamy kolejne marzenie zaliczone, czyli nasze pieski będą mogły ćwiczyć na naszym prywatnym placu. Póki co maluszki są zachwycone!

 

» Jesienne treningi

Dodano: wtorek, 31 października 2023 roku, autor: Ela Wydra

Jesień to czas treningów. Na jesień, a właściwe późne lato, czekają wszyscy maszerzy i oczywiście psy. Sezon zaczynamy z wieloma nowościami! Do zaprzęgów dołączyła młodziutka Burza i importowany z Irlandii chłopak Tango. Wkrótce trenować będzie również Nora. Przerwę w treningach mają Tashu, która jest po sterylizacji i Pocahontas po zabiegu ucha.

» Tashu i Nanuk zostali rodzicami. Mamy szczenięta!

Dodano: środa, 12 lipca 2023 roku, autor: Ela Wydra

Z największa radością informujemy, że witamy na świecie drugi miot malamutków w tym roku. Powtórzyliśmy to skojarzenie pewni, że urodzą się wspaniałe i piękne malamuty. Tashu to 3 pokolenie malamutów, które urodziło się w naszym domu. Jej mamą jest Jamajka Z Klanu Wydry, a dziadkiem Apacz Z Klanu Wydry. Ojcem Tashu jest… Tawah! – jego nie muszę Wam przedstawiać 🙂 Tak więc na nowe rodziny czeka dwóch chłopców i 5 pięknych dziewczynek.

Osoby poważnie zainteresowane przyjęciem nowego członka rodziny w postaci malamuta, psa dumnego, mądrego, aktywnego – zapraszam do kontaktu: elawydra@wp.pl

» Inuk w telewizji

Dodano: środa, 12 lipca 2023 roku, autor: Ela Wydra

4 lipca z okazji święta niepodległości Stanów Zjednoczonych zostaliśmy zaproszeni do Tvp2 „Pytanie na śniadanie”, by zaprezentować malamuta – jedną z amerykańskich ras. Klan Wydry reprezentował nasz piękny malamut Inuk, Grand Champion Polski (Zdobyty Skarb Z Klanu Wydry). Inuk czuł się w telewizji jak ryba w wodzie, albo raczej – wydra w wodzie 😛 Troszkę nie podobali mu się koledzy buldogi, ale mamutek trakcie programu po prostu odwrócił się do nich pupą i w ten sposób pokazał jak niezależny potrafi być pies północy.

» VI Rajd Świdrem malamutów Z Klanu Wydry i husky Takuny

Dodano: środa, 12 lipca 2023 roku, autor: Ela Wydra

Za nami już VI Rajd Świdrem Z Klanem Wydry i Takunami. Jak zawsze było wspaniale! Dopisały malamuty Z Klanu Wydry i husky z hodowli naszej córki Justyny – Takuna FCI, oraz ich właściciele kochający przygodę. Brawa dla wszystkich ! Rajd rzeką to nasz pomysł na aktywne spędzanie czasu z psem, gdy jest lato. Od 6 lat organizujemy te spotkania i z całą pewnością wszyscy na nie zawsze z utęsknieniem czekamy, pieski też! Zapraszamy na nasza stronę na fb, gdzie możecie obejrzeć mnóstwo filmików z wyprawy.

W tegorocznym rajdzie wzięły udział malamuty z Klanu Wydry: Nora, Lukka, Inuk, Sassenach, Tecumseh, Mukie, Tiwahe, Manitou, Brat Wilka i Hanka. Dopingowały je Luna i Amak.

» Mamy szczenięta! Rodzicami pierwszy raz zostali Aria i rudy Shogun.

Dodano: środa, 12 lipca 2023 roku, autor: Ela Wydra

Aria, nasza bardzo grzeczna malamutka i uroczy, troszkę zwariowany (ale pozytywnie oczywiście!) Shogun, ambitny sportowiec kochający piłeczki i aport – zostali rodzicami. Urodziły się 2 dziewczynki i 5 chłopców. Wszystkie dzieci są wilczaste jak Aria, ale najprawdopodobniej niosą rudy gen po tacie. Jest to ważna informacja, o ile potomstwo będzie w przyszłości rozmnażane. Warto dodać, że dziadkiem maluszków jest nasz wyjątkowy lider zaprzęgu rudy Tawah importowany z Rosji. Malamut bez cienia agresji, niebywale mądry i oddany Grzegorzowi. Do rezerwacji mamy jeszcze 1 dziewczynkę i 2 chłopców. Zapraszamy do kontaktu: elawydra@wp.pl

» „Pieskie życie Wydry”

Dodano: niedziela, 11 czerwca 2023 roku, autor: Ela Wydra

Już 15 czerwca na warszawskiej Pradze odbędzie się premiera książki Elżbiety Wydry. Tam jest wszystko! Początki Klanu Wydry, pierwsze malamuty w stadzie, fascynacja psimi zaprzęgami, determinacja i dążenie do spełnienia marzeń! Różnorodność stworzeń, symbioza w stadzie, rola człowieka przewodnika, przemijanie i nowa nadzieja. Dorośli ludzie i ich tęsknoty, dzieci i ich marzenia, psy i szczenięta, konie, świnie i kozy! A na dodatek… szczur i sroka!

Zapraszamy na premierę, którą poprowadzi znakomita aktorka filmowa i teatralna Paulina Holtz! Wielka miłośniczka psów!

Jeśli nie możesz być na premierze, a chciałbyś/chciałabyś zdobyć książkę – zapraszamy do kontaktu: pozorwydra@wp.pl

» Zapowiedź miotu wiosna/lato 2023 r.

Dodano: środa, 22 lutego 2023 roku, autor: Ela Wydra

Na przełomie wiosny i lata planujemy krycie naszymi malamutami Tashu i Nanukiem (szczegółowe info o nich znajdziecie w zakładce: nasze stado -alaskan malamute).

To wspaniałe malamuty, zdrowe i przebadane: oczy zdrowe, stawy idealne, oboje wolni od choroby genetycznej polineuropatii.

Spodziewamy się maluszków o umaszczeniu klasycznym, jak rodzice. Gwarantujemy najlepszy socjal na świecie, troskliwą opiekę nad maluszkami w naszym domu z domownikami, dziećmi, kotami i innymi psami, oraz w późniejszym czasie stały kontakt i wszelkie rady w wychowywaniu malamutka.

Osoby chcące zarezerwować maluszka zapraszamy do kontaktu: elawydra@wp.pl, kom 502142039 lub osobistego: w miejscu hodowli czyli bazie maszerskiej pod Warszawą, lub na spacerze z malamutami w Warszawie.

» Wyścigi psich zaprzęgów, Puchar Polski, Kocuby 29-30.10.2022 r.

Dodano: czwartek, 29 grudnia 2022 roku, autor: Ela Wydra

» Wyścigi Psich Zaprzęgów, Puchar Polski, Lubieszów 1-2.10.2022 r.

Dodano: środa, 28 grudnia 2022 roku, autor: Ela Wydra

„(…) Za nami kolejny wspaniały dzień! Oba zaprzęgi poprawiły swoje wyniki z wczorajszego dnia. Grzegorz utrzymał miejsce na podium (szczegóły wkrótce), a w zaprzęgu malamutów mieliśmy… nieoczekiwaną zmianę miejsc! Na starcie zaprzęg prowadził Inuk i Sassenach, a na metę pierwszy wpadł Shogun i Tashu. Grzegorz na trasie zamienił psy, a mimo to poprawił wynik z wczorajszego dnia aż o 2 minuty! Jestem mega dumna! Brawo Grzegorz!

Gratuluję całemu teamowi za super weekend i wyniki, a organizatorom Gocha Kita za zawody. Teraz czekamy jeszcze na podsumowanie i… do domu! „

» Hurra! Lato się kończy, czyli… zaczynamy treningi!

Dodano: środa, 28 grudnia 2022 roku, autor: Ela Wydra

» Sopot 2022

Dodano: środa, 28 grudnia 2022 roku, autor: Ela Wydra

Co roku jeździmy w sierpniu do Sopotu na Międzynarodowaą Wystawę Psów Rasowych. Jest to nasz wyczekiwany czas urlopu całą rodziną. Oczywiście wystawa jest ważna, staramy się w warunkach campingowych przygotować psy jak najlepiej, ale… nie ma nic ważniejszego niż czas spędzony wtedy z rodziną i naszymi psami. Mamy zaprzyjaźniony Camping, który co roku gośi nas bez problemu. Kochamy chodzić z naszymi psami i wnukami na plażę i… uwielbiamy spotkania z Właścicielami psów z naszej hodowli 🙂 Za rok znów tam będziemy!

» V Rajd Świdrem

Dodano: środa, 28 grudnia 2022 roku, autor: Ela Wydra

Jak co roku zorganizowaliśmy dla psów Z Klanu Wydry i Takun (husky naszej córki Justyny) Rajd Świdrem. To niezapomniana przygoda i frajda dla psów i ludzi. Wszyscy bawimy się fantastycznie, a psy – jak rasowe WYDRY – pokonują z nami dzielnie nurt rzeki i jest to dla nich świetny letni trening. Kochani! Obiecujemy, że w przyszłym roku znów się tam spotkamy!

» Oglądajcie nas na FB

Dodano: czwartek, 2 czerwca 2022 roku, autor: Ela Wydra

Przypominamy i serdecznie Was zapraszamy do odwiedzania naszej malamuciej strony na FB (link po lewej stronie, wystarczy kliknąć). To tam codziennie umieszczamy newsy z życia naszych malamutów. Będzie nam bardzo miło, jeśli będziecie nas tam tez odwiedzać 🙂


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress