» NEWSY

» Omatikaya Z Klanu Wydry

Dodano: czwartek, 8 Kwiecień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Tym razem odwiedziła nas córka Jamajki i Brooksa – Omatikaya Z Klanu Wydry 🙂 Nanuk z dumą prezentował nasz nowy staw i pomost 🙂

» Spacer z malamutami

Dodano: czwartek, 8 Kwiecień 2021 roku, autor: Ela Wydra

Kochamy aktywnie spędzać czas z naszymi psami! Bardzo lubimy, gdy odwiedzają nas malamuty urodzone w naszej hodowli. Tym razem poszliśmy na wędrówkę z Wapuską Z Klanu Wydry i Cichą Wodą Z Klanu Wydry oraz ich rodzinami. Były z nami również Rosa, Sassenach, wilczak Nuka i husky z hodowli Takuna. Było wspaniale! Obeszliśmy nasze lasy, pokonaliśmy wąwóz i bawiliśmy się naprawdę świetnie.

» Nasze rude misie Kida (imp Irlandia) i Tawah (imp Rosja)

Dodano: wtorek, 9 Luty 2021 roku, autor: Ela Wydra

» Hera Z Klanu Wydry

Dodano: wtorek, 9 Luty 2021 roku, autor: Ela Wydra

Wczoraj odeszła od nas Hera, córka Szeryfa i Happy. Szara Wilczyca dołączyła do swoich rodziców za tęczowym mostem. Każde odejście naszego staruszka zostawia pustkę w sercach. I żaden pies nie jest w stanie jej zapełnić. Hera była kolejną wyjątkową dziewczynką. Kochała cały świat, nigdy z żadnym psem nie miała konfliktu. Pięknie pracowała w zaprzęgu i choć była niewielką i delikatną suczką, to pięknie dopełniała nasz team. Startowała w wielu najważniejszych zawodach Grzegorza, w największych naszych zaprzęgach. Nie brała udziału w wystawach i nigdy nie miała dzieci. Nie narzucała się gościom. Cechowała ją delikatność i subtelność. Na zawsze będzie w naszych sercach.

» Klan Wydry okiem Emila Torenca

Dodano: wtorek, 2 Luty 2021 roku, autor: Ela Wydra

Nasz wieloletni przyjaciel Emil Torenc, właściciel malamuta Z Klanu Wydry, swoją wrażliwością i talentem przeniósł nas do Krainy Śniegu pełnej magii i pozytywnej energii. Serdecznie dziękujemy za piękne zdjęcia!

Wiele z nich mogłoby być namalowanymi obrazami, pełnymi scen i emocji, a zamkniętymi w ramionach Pani Zimy. Jeszcze raz dzięki Emilu 🙂

» Rodzinne spacery z malamutami

Dodano: środa, 20 Styczeń 2021 roku, autor: Ela Wydra

Malamuty kochają ludzi. Lubią brać udział w życiu całej rodziny. Uwielbiają czuć się potrzebne. Chcą się popisać i upodobać.

» Białe spacery

Dodano: piątek, 15 Styczeń 2021 roku, autor: Ela Wydra

» Julia, Inuk, Rosa i Sassenach

Dodano: piątek, 15 Styczeń 2021 roku, autor: Ela Wydra

» Wreszcie mamy białą zimę!

Dodano: piątek, 15 Styczeń 2021 roku, autor: Ela Wydra

Zobaczcie jakie piękne zdjęcia dostajemy od Właścicieli malamutów z naszej hodowli. Bardzo serdecznie dziękujemy za pamięć i szczerze jesteśmy dumni z naszych malamucich dzieci.

» Sassenach i nasze pudle

Dodano: piątek, 15 Styczeń 2021 roku, autor: Ela Wydra

Sassenach pięknie rośnie i już wyobrażamy sobie jak za rok dołączy do naszego zaprzęgu. A tymczasem… jej kompanami do zabaw i poznawania świata są nasze pudle. Mam tylko nadzieje, że malamutka nie zapomni jakiej jest rasy 🙂 Od pudli pozwalamy jej przejąć jedynie szybkość i wytrwałość :))

» Rodzinne treningi czyli 21 psów, 3 zaprzęgi, my i Justyna i Julka na zaprzęgach, Janek startujący i odbierający zaprzęgi w bazie.

Dodano: niedziela, 22 Listopad 2020 roku, autor: Ela Wydra

Każdy trening jest dla nas ważny, ale najważniejsze są te, które spędzamy z naszymi dziećmi. Na ostatnich treningach, oprócz ogromnego zaprzęgu husky Justynki, towarzysz nam zaprzęg łajek jakuckich, które prowadzi 14-letnia Julka. Jest świetnie! Emocje, adrenalina i szczera radość. Do tego super doświadczenie dla naszych psów i współpraca kilku zaprzegów.

» Malamucie poświęcenie

Dodano: niedziela, 22 Listopad 2020 roku, autor: Ela Wydra

Czasem czytam na FB wypowiedzi właścicieli malamutów, że ich psy nie lubią brzydkiej pogody i aktywności, oglądam zdjęcia często otyłych, smętnych, znudzonych malamutów na kanapach. I nasuwa mi się wtedy tylko jedna myśl: jaki pan, taki pies. Nie chce oczywiście nikogo urazić, ale my kochamy aktywność i żadna pogoda nie jest przeszkodą. Ba, czasem mamy świetną zabawę w deszczu lub błocie (błoto zawsze nam towarzyszy, gdy organizujemy wielki trening z okazji Dnia Kobiet! Maseczki zawsze gwarantowane 🙂 Tak więc zobaczcie nasze niesamowite malamuty pokonujące naprawdę dużą błotną kałużę. Ich determinacja i chęć pokonania każdej przeszkody z Grzegorzem, jest dla nas największą radością i satysfakcją.

» Pracowite malamuty

Dodano: niedziela, 22 Listopad 2020 roku, autor: Ela Wydra

Nie mogę wyjść z zachwytu, gdy patrzę na pracę naszych malamutów! To właśnie dzięki zaprzęgom, psy nawiązują niebywałą więź ze swoim przewodnikiem i przede wszystkim czerpią ogromną radość z pracy w psiej drużynie. Fascynujące jest obserwowanie pracy każdego z psów, ich zachowań, komunikacji między-psiej i wreszcie hierarchii, która ma tu ogromny wpływ na cały zaprzęg. Zobaczcie jak pokonują ogromną piaszczystą górkę. Team prowadzi Tawah i Rosa (nawiasem mówiąc prawdziwa wariatka zakręcona na pracę w zaprzęgu), w drugiej parze wilczak Nuka.

» Sassenach, Chinook i nasze pudle

Dodano: piątek, 30 Październik 2020 roku, autor: Ela Wydra

Bardzo przyjemnie jest brodzić po łąkowych kałużach w taki miłym towarzystwie. Bez wahania możemy nazwać nasze psy „wydrami błotnymi” 😛

» Sasennach – nasza nowa dziewczynka

Dodano: piątek, 30 Październik 2020 roku, autor: Ela Wydra

Prawie wszystkie nasze malamuciątka wyjechały już do swoich nowych rodzin. Mieszka z nami jeszcze tylko Chinook, który za miesiąc wyjedzie do Anglii i… Sassenach 🙂 Nasza nowa dziewczynka, którą kupiliśmy od koleżanki maszerki.

Rodzice Sassenach (w rodowodzie Malkima Aurora Sassenach) to pracujące malamuty importowane z Niemiec i Szwecji. Tak więc dziewczynka ma duży potencjał sportowy, na czym bardzo nam zależy. Malamuty pracujące zawsze lubią kontakt z człowiekiem, przez wspólną pracę i spędzony razem czas zawiązuje się niesamowita więź. Suczka od razu świetnie się u nas zaaklimatyzowała. Jest tylko 3 dni starsza od naszych maluszków, więc Rosa bez problemu zaadoptowała małą i teraz pokazuje jej świat i uczy dobrych zachowań. Sassenach poznała całe nasze stado i chyba zaczyna rozumieć, że to będzie JEJ stado 🙂

» Jesienne treningi

Dodano: piątek, 30 Październik 2020 roku, autor: Ela Wydra

Jest pięknie! Nawet, gdy całkiem mokro 😛 Inuk trenuje w pierwszej parze, u boku doświadczonego Tawaha i idzie mu całkiem dobrze. No, dopóki nie zobaczy koni! Wtedy Tawah musi młodego odciągać siłą i uczyć koncentracji. A Tawah jest genialnym liderem, bardzo opanowanym i cierpliwym. Zapraszamy na naszą stronę na FB, gdzie publikujemy wiele filmików i aktualne zdjęcia 🙂 Kliknij wysuwający się link FB, z lewej strony ekranu.

» Nasze maluszki mają już 6 tygodni

Dodano: czwartek, 17 Wrzesień 2020 roku, autor: Ela Wydra

» Nasze medialne malamutki

Dodano: czwartek, 17 Wrzesień 2020 roku, autor: Ela Wydra

Tym razem nasze maluszki były bohaterami programu telewizyjnego Pytanie Na Śniadanie. Rozmawialiśmy o tym jak przygotować się na przyjęcie do rodziny psiego dziecka, jak je mądrze wychowywać i uczyć życia. Zapraszamy do oglądania!

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/49885980/na-zywo-z-hodowli-psow-rasowych-cz1

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/49886032/na-zywo-z-hodowli-psow-rasowych-cz2

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/49886065/na-zywo-z-hodowli-psow-rasowych-cz3

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/49886072/na-zywo-z-hodowli-psow-rasowych-cz4

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/49886078/na-zywo-z-hodowli-psow-rasowych-cz5

» Ćwiczenia

Dodano: poniedziałek, 31 Sierpień 2020 roku, autor: Ela Wydra

Nie tylko spacerami, treningami i pływaniem w stawie malamut żyje. Trzeba też poćwiczyć, szczególnie młodzież musi potrenować skupienie, ładną postawę i grzeczny kłus. Kłus??? – po co komu kłus?! Aaaaaa widzisz malamucie: czasem się przydaje 😛 Wszystko przed nami!

Inuk, Tashu i gościnnie Tecumseh.

» Trening

Dodano: poniedziałek, 31 Sierpień 2020 roku, autor: Ela Wydra

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress