» INTELIGENTNY MALAMUT

Dodano: czwartek, 26 września 2019 roku, napisał(a): Ela Wydra

National-geographic.pl opublikowało artykuł, w którym przedstawiono listę najinteligentniejszych psów według badań psychologa Stanleya Corena.

Nasze pudle i owczarki w czołówce, wiadomo! Ale nie zgodzę się nigdy z opinią dotyczącą malamuta. Ile ras psów jest zdolnych do pracy i współpracy w najcięższych warunkach z człowiekiem? Posłuszeństwa w ekstremalnych sytuacjach? Czułych, oddanych i myślących w ludzkim stadzie? Psów, które potrafią i czasem muszą podejmować decyzje?
Problem jest taki: mnóstwo ludzi nie radzi sobie ze specyfiką malamuta. Z ich niezależnością, czasem zaborczością i dominacją. To psy uparte i inteligentne, mają silny instynkt łowiecki. Kombinują co im się opłaca, udają, że nie słyszą, że zapomniały… A to nie świadczy o inteligencji?
I drugi problem: malamut musi mieć zajęcie!!!! I nie mówię o bieganiu w zaprzęgu. Malamut musi mieć kontakt ze światem, trzeba od niego wymagać posłuszeństwa, ale przy tym go szanować (tak, tak! poznałam ostatnio przypadek szkolenia malamutka od szczeniaka na obroży elektrycznej !!! :(((
Sfrustrowany malamut może stać się agresywny. Zamknięcie malamuta w ogrodzie lub oczekiwanie , że będzie jedynie maskotką na kanapie – to wielka pomyłka. Malamut to pies pracujący. Potrzebuje długich spacerów, wędrówek, zabaw i zadań.

Zobaczcie jak skomentowali artykuł właścicielki malamutów z naszej hodowli 🙂

” To ja mam okazję ponownie się pochwalić;) Nasza malamutka Lusi czyli Mała Niedźwiedzica z Klanu Wydry będąc jeszcze nastolatką, bo w 10-mcu psiego życia zdała na ocenę doskonałą państwowy egzamin PT1, zajmując 1 miejsce i deklasując psy innych ras, biorących udział w egzaminie ;)))) Uczyła i uczy się wszystkiego błyskawicznie, a że nie zawsze jej się chce to już inna sprawa. Pamiętam, że bywały dni na szkoleniu, gdzie nie chciała wykonywać absolutnie żadnych poleceń, ale nie dlatego że nie wiedziała, o co chodzi, tylko po prostu nie miała na to ochoty;))) W domu najchętniej słucha się, jak się ma dla niej smakołyk. Wtedy nawet moja 7-letnia córka wydaje jej najróżniejsze komendy. Także Lusi wszystko doskonale pamięta;) Uważam zatem, że Malamuty to jedna z bardziej inteligentnych ras, dodatkowo są bardzo rodzinne, lubią się przytulać i są po prostu piękne i kochane! ” Dorota P.

” Zew wilka z Klanu Wydry to mój trzeci malamut. Już widzę, że jest niezwykle bystry, szybko się uczy. Bardzo szybko zalapał, ze przed założeniem obroży i wyjściem na spacer należy usiąść. Cierpliwie czeka, aż zapnę smycz i wychodzimy. Wszystkie moje malamuty były niezwykle inteligentne, uparte, uczyły mnie pokory. Te psy są niezwykle kreatywne, przy nich naprawdę człowiek się rozwija 😁 A słowa pani psycholog…no cóż..my malamuciarze wiemy, że nie są prawdziwe.. ” Joanna K.

” 25-40 powtórzeń, to chyba jakiś żart. Tipi Z Klanu Wydry wystarczy jedno pokazanie, tylko we właściwy sposób, zrozumiały dla psa. Jest bardzo inteligentna i posłuszna w 100% przypadków, w których wykalkuluje, że to jej się opłaca – to jest inteligencja na miarę najlepszego przedsiębiorcy ;p Z malamutami trzeba sposobem, nigdy przymusem i to jest sztuka, wyzwanie dla człowieka, a nie negatywna cecha psa. Potwierdzam, ze praca dla Tipi jest ważna, inaczej sama sobie wymyśla zajęcia;) ale wystarczy dobry spacer z elementami wysiłku intelektualnego i mamutek w domu śpi jak suseł ) ” Ewelina S.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress