» RÓŻNE

» Wykład z malamutami, 5.11.2017 r.

Dodano: niedziela, 5 listopad 2017 roku, autor: Ela Wydra

Na zaproszenie Studium Psychologii Zwierząt poprowadziliśmy kolejny wykład dotyczący naszej pracy w Fundacji Alaska, pracy zaprzęgowej, ale przede wszystkich relacji i więzi jaka powstaje między psami i ludźmi podczas pracy. Towarzyszyły nam Tawah, Rosa i Tashu.

23283125_10212096037288863_368995994_n

» 3 urodziny miotu „L”

Dodano: środa, 13 wrzesień 2017 roku, autor: Ela Wydra

Dziś 3 urodziny obchodzi wspaniały miot „L”, dzieci Kidy i Apacza Z Klanu Wydry, naszego cudownego pierworodnego.

Apacz odszedł od nas kilka miesięcy temu, pozostawił straszną pustkę, ale na szczęście jego krew płynie w żyłach jego dzieci… Zobaczcie Lidera Z Klanu Wydry i jego kolejne szkolenie w super grupie ratowników. Jesteśmy mega dumni !!!! Wszystkiego najlepszego dzieciaki 🙂

21616559_695238277337567_1298979673958410517_n

fot. Ośrodek szkoleniowy GAT International w Piasecznie i szkolenie z technik DRT oraz elementów ratownictwa w środowisku przemysłowym. Najserdeczniej pozdrawiamy włascicielkę Lidera – Kasię.

» Wczoraj nasze całe stado przeszło okresowe badanie krwi, które przeprowadził dr. Maciej Klockiewicz z SGGW. Jestem dumna, bo mam bardzo grzeczne i dzielne „dzieci” :)

Dodano: czwartek, 3 sierpień 2017 roku, autor: Ela Wydra

» Książeczka zdrowia psa

Dodano: sobota, 11 czerwiec 2016 roku, autor: Ela Wydra

Muszę się pochwalić okładkami do książeczek zdrowia naszych psów, jakie zaprojektowała Małgorzata Rogaczewska 🙂  Super robota, brawo Gosia !!!!! Takie księżeczki otrzyma każde szczenię urodzone w naszej hodowli 🙂

» LIDER Z Klanu Wydry, 18 m-cy

Dodano: środa, 23 marzec 2016 roku, autor: Ela Wydra

Przedstawiam Lidera Z Klanu Wydry – malamuta komandosa, który ma za sobą kurs TC3 czyli kurs medycyny pola walki oraz kurs spadochronowy, a nawet zejście speleo czyli wędrówki po jaskiniach i sztolniach, a przed nim Ogólnopolski Zlot Prepersów pod Poznaniem. Wszędzie towarzyszy swojej Pani Kasi. Lider to niezawodny wspaniały kompan 🙂

» Warsztaty

Dodano: piątek, 20 listopad 2015 roku, autor: Ela Wydra

11218777_1142732762433515_7224724605101372596_n

Komisja ds. Osób z Niepełnosprawnością Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie ma zaszczyt zaprosić studentów Akademii do uczestnictwa w warsztatach poświęconych dogoterapii.

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie i prowadzone będą przez Fundację Alaska. Podczas warsztatów studenci będą mieli możliwość poznania zasad i metod dogoterapii, dowiedzą się, na czym polega praca z psem podczas terapii zarówno dzieci, jak i dorosłych (także osób z chorobą Alzheimera) oraz przekonają się, że dogoterapia ma także wymiar społeczny.
Dlaczego warsztaty poświęcone dogoterapii i dlaczego Fundacja Alaska?

 [ Czytaj całość » ] 

» Adoptowaliśmy wilka !

Dodano: środa, 4 listopad 2015 roku, autor: Ela Wydra

Tak, ja wiem, że nie uratujemy wszystkich wilków, ale choć odrobinę pomożemy jednemu…

wilk adopcja

» Paula, Nuka i szop Miko

Dodano: czwartek, 13 sierpień 2015 roku, autor: Ela Wydra

Tym razem nie malamut a nasza córka z naszym wilczakiem Nuką, szopem praczem i indiańskim koniem. Życie ze stadem malamutów to Styl Życia, to powrót i poszukiwanie Natury. Tym tropem trafiliśmy do Indiańskiej Wioski Puszczykówki. Niezapomniane chwile. Dziękujemy Oli za wspaniałą sesję.

» Fundacja Alaska

Dodano: czwartek, 2 lipiec 2015 roku, autor: Ela Wydra

Jak zapewne wiecie nasze malamuty od lat pracują w Fundacji Alaska. Dzięki naszym psom docieramy do samotnych dzieci, prowadzimy zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach. Choć nasza fundacja jest maleńka, wiemy, że robimy wielkie rzeczy! W ostatnim numerze Polityki ( nr 27, 1-7.07.2015) ukazała się reklama Fundacji za którą gorąco dziękujemy. Szukamy wrażliwych ludzi, szukamy Darczyńców, by mieć środki na dojazdy do dzieci, na organizowanie dla nich zajęć.

Reklama-Ela-Wydra-Fundacja-Alaska-ok

» Iwan

Dodano: niedziela, 7 czerwiec 2015 roku, autor: Ela Wydra

Tym razem nie malamut a pies w typie husky. Pomóżcie nam znaleźć mu dom !!!! Iwana właściciel umarł. Córka właściciela mimo deklaracji nie opłaca wyżywienia psa. Nie mamy sumienia odwieźć go do schroniska, ale zatrzymać też go nie możemy 🙁

To pies, który kocha pracę z człowiekiem. Zasługuje na własny dom. Bez problemu może mieszkać na zewnątrz. Kontakt w sprawie adopcji: 502-142-039.

iwan

» Z Nowy Rokiem :)

Dodano: środa, 31 grudzień 2014 roku, autor: Ela Wydra

Wspaniałego Nowego Roku życzy Klan Wydry, spełnienia marzeń, wspaniałych chwil z malamutem u boku, nowych przygód, wyzwań i przede wszystkim zdrowia i miłości. Pomiziajcie od nas Wasze psy 🙂

My zamykamy Stary Rok ratując suczkę owczarka niemieckiego, która całe życie rodziła dzieci. Mieszkała w komórce bez okna. Teraz leży i patrzy na nas i na naszą choinkę. Z Nowym Rokiem chcemy dać jej nowe życie. Szukamy dla niej nowego domu. Suczka bardzo lgnie do człowieka. Kontakt: elawydra@wp.pl

» Pomagamy

Dodano: wtorek, 22 lipiec 2014 roku, autor: Ela Wydra

Obok naszego wspaniałego stada malamutów dużo się dzieje. Właśnie wyjechały do nowych domów kolejne psie nieszczęścia, które znalazły schronienie pod naszym dachem. Nasz hotelik Alaska jest przyjazny dla bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt. Nie umiemy nie pomagać… Jeszcze tylko czarna mama szczeniąt czeka na dom. Kto przygarnie mini czarnego owczarka, bardzo czujną i oddaną suczkę, która mimo bezdomności odchowała zdrowo swoje dzieci?

» Elma – suczka z pseudo

Dodano: niedziela, 23 luty 2014 roku, autor: Ela Wydra

To, że mamy stado psów, które kochamy i dla których zmieniliśmy życie, nie upoważnia nas do omijania nieszczęć i psów w potrzebie. Z pomocą Ani wykupiliśmy z pseudohodowli wyeksploatowaną buldożkę i w zaledwie 2 tygodnie znaleźliśmy nowy wspaniały dom…

» Husky Huzar

Dodano: niedziela, 22 wrzesień 2013 roku, autor: Ela Wydra

13-go września w piątek znaleźliśmy na wiejskiej drodze wycieńczonego husky z gorączką. W klinice okazało się, że ma babeszjozę. Zaczęła się walka z czasem, leki, kroplówki i fachowa opieka. To kolejny „farciarz”, który trafił w nasze ręce i prawie natychmiast znalazł swoją nową wspaniałą aktorską rodzinę. Po zaledwie 9 dniach Huzar pojechał do swojego nowego domu. Powodzenia piesku!

» JENNY

Dodano: poniedziałek, 19 sierpień 2013 roku, autor: Ela Wydra

I znów jakiś biedak trafił do naszego domu. Jenny – skrajnie wychudzona owczarka nabierała u nas sił i zdobywała wiarę  w człowieka. Obecnie mieszka już w nowym wspaniałym domu, a my jesteśmy szczęśliwi, że pomogliśmy jej zacząć nowe życie. Dziękujemy Grażynce za pomoc 🙂

» Heca vel Lusia

Dodano: poniedziałek, 10 czerwiec 2013 roku, autor: Ela Wydra

Do naszego hoteliku bezpłatnie przyjęliśmy młodziutką owczarkę i z pomocą Fundacji pod Psim Aniołem gorączkowo  szukaliśmy nowego domu. Po niespełna 2 tygodniach suczka pojechała po swoje „nowe życie”  i zamieszkała ze wspaniałą rodziną i przybraną siostrą husky 🙂

DSC_9320a

» 2 husky szukają domu – pomóż nam znaleźć dla nich fajnych ludzi !!!!

Dodano: poniedziałek, 4 luty 2013 roku, autor: Ela Wydra

Suka Blue – około 2-letnia, prawie cała czarna, o bardzo oryginalnej urodzie i temperamencie typowym dla psa północy. Kilka miesięcy temu przygarnięta z ulicy. Niestety obecna opiekunka nie jest w stanie powstrzymać suczkę przed ucieczkami z ogrodu i psu grozi niebezpieczeństwo, że wpadnie pod koła samochodu. Kontakt w sprawie adopcji: 518-023-116.

Rupert – 3-letni pies (zdjęcie, gdy był dużo młodszy), czarno-biały, wykastrowany, zaczipowany, dobrze wychowany,bardzo przyjazny i dynamiczny. Jego pan wyjechał na stałe za granicę. Rupert uwiązany na łańcuchu czeka na nowy dom. Kontakt: 795 635 009.

» Szarik – chciał odgryźć łapy żeby żyć

Dodano: czwartek, 13 grudzień 2012 roku, autor: Ela Wydra

Wsparliśmy małą cegiełką… Trzymamy za niego kciuki. Szarikiem opiekuje się fundacja siepomaga.pl

» VITO – porzucony młody pies szuka domu

Dodano: czwartek, 6 wrzesień 2012 roku, autor: Ela Wydra

Na prośbę fundacji Psy Niczyje, która kiedyś uratowała naszego Farciarza, pragniemy pomóc w znalezieniu domu dla młodego psa mieszanego z husky. Ktoś go porzucił, zostawił umierającego na babeszjozę. Teraz zdrowy chłopak potrzebuje tylko swojego człowieka. Jest mieszańcem, więc podejrzewam, że może mieć spokojniejszy temperament niż rasowy husky. To uroczy pies, może więc TY…

Kontakt w sprawie adopcji:
Elżbieta 889 174 935
Kinga 602 282 500

Jego album:
http://jalbum.net/browse/user/album/1112481/

» Mały śliczny husky pójdzie w ślady Brykieta?

Dodano: niedziela, 24 czerwiec 2012 roku, autor: Ela Wydra

Z całego serca trzymamy kciuki za malca i wierzymy, że zgłosi się dla niego Wspaniały Człowiek 😉  Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

„Poszukujemy domu dla szczenięcia w typie Siberian Husky. Pies został przez nas odłowiony z lasu gdzie przez około tydzień siedział w przydrożnych krzakach. Najprawdopodobniej wyrzucony z samochodu – w miejscu oddalonym od zabudowań. Był bardzo nieufny, nie dawał do siebie podejść, dlatego nie udało nam się złapać go wcześniej. Przeraźliwie brudny, wygłodniały, obwieszony kleszczami – tak to wyglądało kiedy po godzinie kuszenia miską wody i karmy udało się nam go schwytać.
W domu przeszedł obowiązkową kąpiel i usuwanie kleszczy. Został też już zaczipowany, zaszczepiony, odrobaczony i zakroplony Fiprexem.  Odnalazł się szybko wśród naszych psów. Na spacerze biegnie przodem – widocznie odzywa się w nim wyścigowa natura haszczaka.”


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress