» SPORTOWE MALAMUTY Z KLANU WYDRY

Dodano: piątek, 14 stycznia 2011 roku, napisał(a): Ela Wydra

Nasze malamuty biegają w zaprzęgach od 1997 roku. Jesteśmy członkami Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów i właśnie sport jest jednym z najważniejszych zajęć które łączą i zżywają nas ze stadem. Grzegorz i Justyna są licencjonowanymi zawodnikami. Zdobyli tytuły m.in. Mistrza Polski i Vice Mistrza Polski. Grzegorz startował w Mistrzostwach Świata i Pucharach Europy. Rozkwit popularności malamutów w zaprzęgach minął. Wyparły je bardziej zawzięte i szybkie Grenlandy. Wielu maszerów „przesiadło się” z malamutów, które wymagają bardzo dużo ciężkiej pracy i trzeba wiele wysiłku i cierpliwości, by zdobyć u nich szacunek i posłuch i by   z e c h c i a ł y biec.

W naszej hodowli dążyliśmy do stworzenia stada malamutów o typowo sportowych predyspozycjach: niezbyt ciężkiej budowie, zwartych, na „długich” łapach, sprężystych i lubiących biegać.

To dzięki temu nasze psy zdobywają uznanie u sędziów, którzy mówią że „mają sportowy wyraz, duży napęd, wyścigową kondycję”. Takie oceny są dla nas największymi komplementami. Nie byłoby w porządku, gdybym nie wymieniła 3 najważniejszych osób, które jako jedne z pierwszych w Polsce startowały z malamutami w wyścigach i były dla nas autorytetami i wzorami do naśladowania: Andrzej Wilczopolski, Aleksandra Rolewska i Jolanta Sołek. Czapki z głów!

Zobaczcie nasze malamuty:

Malamuty Z Klanu Wydry na starcie

Malamuty Z Klanu Wydry na mecie

Start naszysz malamutów z Szyszką na czele


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress