» O NAS


Pierwszy malamut w naszym domu pojawił się w 1996 roku. Od tamtej pory jesteśmy miłośnikami tej pięknej i wyjątkowej rasy, która zawsze kojarzyła nam się z wilkami, ich twardymi charakterami, niezależnością, wytrwałością i silną hierarchią.  Dzięki tej stronie chcemy podzielić się z Wami naszą pasją i naszą miłością do malamutów.

(Justynka i nasza pierwsza malamutka – Maya z hodowli Merkambertaner)

Malamuty z Klanu Wydry startują w wyścigach psich zaprzęgów i kilkakrotnie zdobyły tytuł Mistrza Polski i Wice Mistrza Polski, startowały w Mistrzostwach Świata, w Pucharze Europy i dwukrotnie w jednych z najtrudniejszych 3-dniowych wyścigach BORDER RUSH. Lider naszego zaprzęgu ukończył szkolenie u słynnego kanadyjskiego maszera Tima Whita.

16-18.10.2015 – podczas Mityngu Maszerskiego mieliśmy przyjemność wziąć udział w seminarium, które prowadził legendarny weterynarz wyścigów Iditarod i Yukon Quest – dr Jerry Vanek z Minnessoty.

14-15.11.2015 r. zaliczyłam kurs Sędziego Wyścigów Psich Zaprzęgów. Kurs prowadził sędzia międzynarodowy Berrnard Pepin (Francja).

DSC_7867a

Nasze dwie malamutki posiadają certyfikaty Psa Terapeuty. Wszystkie nasze psy pracują z dziećmi i z seniorami w Fundacji Alaska.

Zapraszamy do obejrzenia filmików:

Ciągle pogłębiamy swoją wiedzę i dzielimy się własnymi doświadczeniami.

W okresie grudzień 2015 – kwiecień 2016 przeprowadziłam  cykl warsztatów poświęconych dogoterapii i sportowi zaprzęgowemu dla studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

24.04.2016 r, 29.10.2016 r i 10.06.2017 r – na zaproszenie Interdyscyplinarnego Centrum Badań Zachowania się Zwierząt i Ludzi poprowadziliśmy zajęcia dla słuchaczy Studium Psychologii Zwierząt. To nasze kolejne wspaniałe doświadczenia. Opowiadaliśmy o naszej pracy z psami, o tym, jak psy zmieniły nasze życie, przeorganizowały, jak nas inspirują i fascynują. Jak dzięki naszym psom pomagamy innym, jak rodzinnie uprawiamy sport…

W lipcu 2016 przy współpracy Szkoły Tresury SoDog i hodowli Takuna założyliśmy Szkołę Maszerską Alaska. Zapewniamy szkolenia teoretyczne, treningi praktyczne i świetną zabawę 🙂

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę:    www.szkolamaszerska.pl

Nasze malamuty z powodzeniem występują na ringach wystawowych i posiadają tytuły Championa.

Wielokrotnie zdobyły tytuły m.in. Zwycięzcy Rasy, Zwycięzcy Klubu, Najlepszej Suki w Rasie, Najlepszego Psa w Rasie, Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu, Najlepszego Juniora w Rasie, Najlepszego Psa Użytkowego, Najpiękniejszego Weterana w rasie, III Najpiękniejszego Weterana Klubu, Najpiękniejszego Szczenięcia w Rasie.

Podczas Krajowej Wystawy w Mińsku Mazowieckim 07.05.2016 hodowla Z Klanu Wydry zdobyła tytuł NAJLEPSZEJ GRUPY HODOWLANEJ !!! Sędzia Eli-Marie Klepp z Norwegii.

DSC_0118a

Nasza hodowla to międzynarodowe stado :

Sunny i Anka – Czechy, hodowla Inditarod,

złota Kida i Beyla – Irlandia, hodowla Zhowerli

czarno-biały Szaman i rudy Ta-Wah – Rosja,

Nanuk  – Serbia.

Miłość do tej rasy i sportowy zapał spowodowały, że Grzegorz i Justyna stali się licencjonowanymi zawodnikami Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów, dodatkowo Grzegorz posiada certyfikat instruktora sportu psich zaprzęgów i przez dwa lata był członkiem Kadry Narodowej. To dla naszych psów wyprowadziliśmy się z Warszawy i zamieszkaliśmy w małej wsi. Choć czasem jeździmy na wystawy i na zawody do nie jest to sensem naszego życia. Najważniejsze dla nas to chwile, gdy wtulamy się w nasze psy 😉

Jesteśmy honorowymi członkami Związku Kynologicznego.

Należymy Polskiego Związku Psich Zaprzęgówi  Klubu Przyjaciół Wilków i Psów Północy Wataha.

Nasze malamuty to wyjątkowo zdolne psy, otwarte, kontaktowe, kochające ludzi, uwielbiające dzieci. To psy wszechstronne: członkowie rodziny, sportowcy, dogoterapeuci, psy asystujące. Często pracują na planach filmowych i zdjęciowych.

Z radością i satysfakcją opowiadamy o naszej pasji, o naszych psach i sporcie w mediach.

W Klanie Wydry kupisz szczenię o świetnym charakterze i eksterierze, wspaniale zsocjalizowane, po zdrowych i przebadanych rodzicach. W wychowanie szczeniąt wkładamy całe serca i swoje doświadczenie. Służymy radą w wychowaniu, trenowaniu i szkoleniu malamuta.