» ŁAJKA JAKUCKA

» Pierwszy miot Łajek Jakuckich w naszej hodowli !

Dodano: piątek, 12 Styczeń 2018 roku, autor: Ela Wydra

Z radością informujemy, że na świat przyszedł pierwszy miot Łajek Jakuckich w naszej hodowli. Mamą jest nasza Młodzieżowa Championka Polski Sasza (import z Rosji), a ojcem Champion Polski Atom.

Sasza jest psem wyczynowo pracującym w psim zaprzęgu. Startowała m.in. w Pucharze Świata w wyścigach psich zaprzęgów. Bierze również udział w zajęciach z dogoterapii i edukacyjnych w szkołach i przedszkolach. Oboje rodzice pracują w zaprzęgu, mają świetne charaktery, kochają ludzi. Łajki to jedyne psy zaprzęgowe (wielkości husky), które również stróżują. Rodzice szczeniąt zostali przebadani z najlepszymi możliwymi wynikami: wolni od dysplazji HD A, słuch idealny BEAR +/+, oczy wolne od chorób dziedzicznych: eyes CLEAR.

Szczenięta będą gotowe do odbioru z rodowodami FCI, książeczkami zdrowia lub paszportami, zachipowane, zaszczepione i odrobaczone. Szczenięta z potencjałem wystawowym, sportowym, ale przede wszystkim jako członkowie rodziny.

Serdecznie polecamy i zapraszamy do rezerwacji !!! Kontakt: elawydra@wp.pl

» Borys

Dodano: poniedziałek, 18 Grudzień 2017 roku, autor: Ela Wydra

Do Saszy i Katii dołączył Borys, szczeniak również importowany z Rosji.

» Ruszyła nasza nowa strona o łajkach na FB

Dodano: poniedziałek, 18 Grudzień 2017 roku, autor: Ela Wydra

Skopiuj i wklej link:  https://web.facebook.com/lajkajakucka/

» Katia, prawie miś panda :)

Dodano: niedziela, 30 Lipiec 2017 roku, autor: Ela Wydra

Tak! Nasza pierwsza łajka jakucka Sasza zdobyła nasze serca 🙂 To przez nią i dzięki niej sprowadziliśmy z Rosji jej młodszą o rok siostrę: Katię. Nie wierzę, że się nie zakochacie…

» Nasza błękitnooka Sasza ma wielkie serce :)

Dodano: niedziela, 30 Lipiec 2017 roku, autor: Ela Wydra

Sasza u boku naszych malamutów i nie tylko, bierze udział w zajęciach z dogoterapii. Przynosi chorym ulgę, bawi, przytula. To bardzo uczuciowa i wrażliwa suczka za którą przepadają dorośli i dzieci. Czy widzicie jaki znak ma Saszka na plecach?

» Sasza – łajka jakucka ze stada malamutów

Dodano: niedziela, 26 Luty 2017 roku, autor: Ela Wydra

Latem sprowadziliśmy z Rosji łajkę jakucką Saszę. Łajki jakuckie to jedna z najstarszych ras Jakucji odtwarzana współcześnie. Psy o niesamowitej intuicji. Piękne, subtelne, wytrzymałe, odporne i w przeciwieństwie do malamutów nieufne do obcych i strożujące.

Saszka ma dopiero 11 mcy. Wspaniale sprawdza się zaprzęgu husky. W domu przemiła, dyskretna i bezproblemowa, wpatrzona w właściciela. Niewylewna, subtelna i delikatna jak na psa zaprzęgowego.

Łajka jakucka to alternatywa dla osób, których onieśmielają gabaryty malamuta i upartość, i którym brakuje stróża w domu 😉

Za rok planujemy pierwszy miot łajki jakuckiej. Zapraszamy do rezerwacji.